No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Edicioni i ri në Ligën e Parë nis 12 shtator

Edicioni i ri në Ligën e Parë nis 12 shtator

Pandemia COVID-19 shkaktoi probleme në futbollin botëror, poashtu edhe në Kosovë, ku autoritetet shtetërore ishin të detyruar t’i pezullonin aktivitetet për rreth tre muaj.

Futbolli në Kosovë u rikthye në muajin qershor, derisa edicioni 2019/20 përfundoi vetëm në fundjavën që lamë pas.

Edicioni i ri në Superligën e Kosovës nis më 12 shtator, por ku do të nisin garat në rangjet tjera më të ulta të futbollit kosovar?

Ndonëse ishte planifikuar që edicioni i ri në Ligën e Parë të niste në muajin gusht, kështu nuk do të ndodhë.

Eroll Salihu, sekretar i përgjithshëm i Federatës së Futbollit të Kosovës ka konfirmuar për “Zeri.info” se edhe edicioni i ri në Ligën e Parë nis më 12 shtator.

Ndryshe, Liga e Parë do të ndahet në dy grupe me nga dhjetë skuadra, dhe garat do të zhvillohen me sistem të trefishtë.

Kjo për shkak se Liga e Parë do të jetë me 20 skuadra për edicionin e ardhshëm.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Gazetari spanjoll zbulon detajin që e çon Messin te PSG

Shumë fjalë rreth Leo Messit. Ylli i Barcelonës del lojtar i lirë më 30 qershor dhe shanset që të qëndrojë në La Liga herë...

Pirlo: Interi vetëm pikë ka më shumë se Juventusi! Spezia? Ishim të lodhur

Juventusi fitoi dje kundër Spezia me rezultatin 3-0 dhe në pamje të parë mund të duket një fitore e lehtë, por nuk...

Flet Aro Muriq: Nuk jam ndjerë mirë për 11 golat e pësuar, është mirë të mësoj disa gjëra

Pas një kohe me skuadra që nuk i ofronin minutazh të rregullt, Arijanet Muriq e ka gjetur veten te skuadra elitare holandeze, Willem II. Portieri...

Ahmeti flet për përballjen e nxehtë me Prishtinën: Edhe një pikë nuk është keq!

Stinori pranverorë në Superligën e Kosovës në futboll po duket shumë më i nxehtë sesa është parashikuar. Lufta si për titull ashtu edhe për ekzistencë...

Recent Comments