No menu items!
Ballina FUTBOLLI MBARËKOMBËTAR De Biasi: Po të isha te Napoli, nuk do e largoja Hysajn

De Biasi: Po të isha te Napoli, nuk do e largoja Hysajn

Ish-trajneri i Shqipërisë, Gianni De Biasi, ka thënë se ai nuk do ta largonte Elseid Hysajn nga skuadra po të ishte pjesë e Napolit.

Hysaj duket se është rikthyer në formë nën drejtimin e Gennaro Gattusos, derisa së fundmi gjetin golin e parë në Serie A me napolitanët.

“Kundër Barcelonës, Gatusso mund të bëjë diçka historike me Napolin. Mes fitores dhe humbjes ekziston një vijë ndarëse shumë e hollë, prandaj Gatusso nuk duhet ta ulë përqëndrimin e skuadrës. Lojtarët duhet të jënë të vëmendshëm sepse sezoni nuk ka përfunduar ende”, u shpreh De Biasi.

“Po të isha tek Napoli nuk do ta largoja. Ai është ende i ri dhe mund t’i japë ndihmë të rëndësishme skuadrës”, shtoi italiani.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ja kush janë 10 futbollistët më të shtrenjtë në botë

“KPMG Football Benchmark” ka përpiluar listën e 10 futbollistëve më të shtrenjtë në botë, duke përjashtuar sulmuesin norvegjez të Borussia Dortmund, Haaland, çmimi i...

Telashe të mëdha për Boateng; po hetohet se dhunoi ish-të dashurën, e cila u vetëvra më pas

Jerome Boateng po hetohet nga Prokuroria Publike e Mynihut për plagosje të Kasia Lenhardt, ish-të dashurës së tij, e cila bëri vetëvrasje dy javë...

Kosova mund të ketë telashe për shkak të Covidit në ndeshjet e marsit

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll muajin e ardhshëm nis një cikël tjetër kualifikues, atë të Botërorit “Katari 2022”. Do të grumbullohet më 22 mars,...

Muri i Atalantas bie pas 85 minutash, feston Reali

Fitore në frymën e fundit! Real Madrid gjen golin që ndoshta është tepër i rëndësishëm për fatin e kësaj përballje me eliminim direkt, duke...

Recent Comments