No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Blend Baftiu në radarin e dy gjigantëve turk

Blend Baftiu në radarin e dy gjigantëve turk

Luftë mes dy gjigandëve turk Besiktas dhe Galatasaray për talentin e Ballkanit, Blend Baftiu i cili ka shkëlqyer në këtë sezon. 

Lajmi i bujshëm për interesimin e dy skuadrave të Stambollit për 22-vjeçarin është publikuar nga mediat turke. Mesfushori i avancuar i portokallinjve spikati në sezonin e fundit edhe falë 19 golave të realizuar me skuadrën që drejtohet nga Ismet Munishi. Baftiu ka edhe një vit kontratë me Ballkanin dhe klubi nga Suhareka mund ta lërë të lirë vetëm kundrejt një shume të caktuar, madje nëse vendos ta shesë Ballkani do të kërkojë të ruajë edhe një përqindje të kartonit të Baftiut për të përfituar sërish në rast rishitjeje në të ardhmen.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Cassano: Interi është qesharak në Ligën e Kampionëve. Futboll në Itali nuk luajnë ata, por Atalanta

Ish sulmuesi i Milanit dhe Interit Antonio Cassano foli me mikrofonat BoboTV duke skanuar situatën e Interit. “Ka gjetur një qëndrueshmëri të madhe. Skuadra...

Reali barazon në frymën e fundit ndaj Sociedad, titulli largohet akoma më shumë 

Reali i Madridit nuk ka shkuar më shumë se një barazim 1-1 mbrëmjen e sotme ndaj Sociedadit në shtëpi. Një barazim që...

Java e 23-të në Superligë luhet në fundjavë, vëmendja në “Fadil Vokrri” dhe “Rexhep Rexhepi”

Java e 23-të në Superligën e Kosovës do të vazhdojë në fundjavë. Fillimisht, ndeshja e parë do të luhet...

Tifozët e Ballkanit nisin ta kërkojnë rikthimin e Ismet Munishit

Dy ndeshjet e fundit pa fitore e po ashtu edhe eliminimi nga Kupa e Kosovës ishin të mjaftueshme që aventura e Bledi...

Recent Comments