No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Useini urim me “spec” për Dritën në edicionin e ri

Useini urim me “spec” për Dritën në edicionin e ri

Gjilani edhe njëherë dëshmoi se është qytet i futbollit në Kosovë.

Dje, Drita edhe zyrtarisht është shpallur kampion, kurse Gjilani do të luajë në eliminatorët e Ligës së Europës.

Pra, janë dy skuadra që do ta përfaqësojnë futbollin kosovar në arenën ndërkombëtare.

Me këtë rast, Muhamet Useini, futbollisti tetovar që luan me Gjilanin, iu ka bërë një urim me spec shokëve të tij që luajnë te Drita, duke nisur nga trajneri Ardian Nuhiu si dhe lojtarët: Ardian Cuculi, Bunjamin Shabani dhe Izair Emini.

“Normal, edhe pse jemi rival në fushë mirëpo kam shokë aty që kam luajtur shumë vite bashkë. Gjithashtu edhe prof. Nuhiun, me të cilin kemi luajtur së bashku. Urimi im ka qenë ky: Urime titullin dhe shumë suksese në Europë. Vitin tjetër bëhuni gati për nënkampion”, ka deklaruar 31-vjecari Muhamed Useni, mesfushori i njohur, për News-tv.

Drita dhe Gjilani për pak ditë do ti mësojnë kundërshtarët e tyre në Europë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Mbrëmje ferri për Napolin e Amir Rrahmanin, eliminohen nga Europa League

Napoli i ka dhënë fund aventurës në Ligën e Europës pasi janë eliminuar nga Granada me rezultat të përgjithshëm 2:3.

Ajo që ndodhi në Bullgari ishte e turpshme, boksieres kosovare i vidhet fitorja

Boksierja kosovare Donjeta Sadiku, ka mbetur sot pa medalje në turneun ndërkombëtar “Strandja” që u mbajt në Sofje të Bullgarisë.

Tovërlani nuk dëshiron t’i komentojë rezultatet e “Niklit”: Zyrtarët e klubit e dinë më mirë se çka po ndodh

Feronikeli sot ka pësuar një humbje të rëndë duke u mposhtur në fushën e vetë nga rivali lokal Drenica me rezultat 1:3.

Duro ankohet sërish në referim

Drenica ka triumfuar në derbin drenicak ndaj Feronikelit me rezultat 1:3. Kreshnik Uka realizoi dy gola për mysafirët, kurse Frashëri shënoi një tjetër për...

Recent Comments