No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Presidenti i Dritës: Na kënaqte edhe vendi i 2-të, kemi shpenzuar mbi...

Presidenti i Dritës: Na kënaqte edhe vendi i 2-të, kemi shpenzuar mbi 1 milionë euro!

Titulli kampion në Kosovë, ishte diçka e papritur edhe për vetë presidentin e Dritës Valon Murseli. Numri 1 i intelektualëve i kishte vendosur si objektiv kryesor skuadrës për këtë sezon futbollistik, kualifikimin në Europa League, pra vendin e 2-të në kampionat. Fitimi i kampionatit ishte një bonus i madh për të gjithë edhe për vetë presidentin e Dritës Murseli.

“Në fillim të kampionatit jemi ulur me kryesinë dhe kemi folur çfarë presim nga Drita dhe lojtarët e trajneri. Dëshira ishte dalja në Evropë, titulli ishte i dyti. Kishim qenë të kënaqur edhe me vendin e dytë. Para dy viteve kemi bërë shumë gabime, dolëm kampion, por kishte eufori dhe i harruam lojtarët si Fazliu dhe iku Rexha, por këtë sezon jemi përgatitur për këto gjëra.

“Dua t’ju them se lojtarët e huaj cilësorë nuk po vijnë në Kosovë. Ata po hezitojnë të luajnë në Kosovë. Nuk ka infrastrukturë për të sjellë yje këtu. Pra ky është problemi. Ne mundemi të sjellim lojtar cilësor, por 34 vjeç, të rinjtë dhe të mirët nuk mund të sjellim. E kemi nis me 200 mijë euro investime në vitin tjetër e kemi rrit me 600 mijë dhe këtë sezon me mbi 1 milion euro”, tha Murseli.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

A i paska FFK-ja dy Agim Adema? Derisa presidenti po zhvillon takime në Gjermani, kush është Agimi tjetër që po “rrahet” korridoreve të FFK-së?

Dikush po rrenë, po rrenë aq dobët e aq paskrupullt, saqë demantohet tepër lehtë, tepër thjeshtë, por, cila është arsyeja?Gjatë ditë së sotme, në...

Dramë në ‘Minatori’, Trepça fiton pas dy vazhdimeve ndaj Ponte Prizrenit

Trepça ka shënuar fitore ndaj Ponte Prizrenit me shifrat 116:114 (23:31, 28:22, 24:17, 14:19, 9:9, 18:16), në kuadër të javës së 21-të të FIVE...

Prishtina triumfon në Prizren

Sigal Prishtina ka shënuar fitore ndaj Bashkimit në Prizren me rezultat 88:99 (19:24, 21:25,  21:16, 28:34), në kuadër të javës së 21-të në FIVE...

Prishtina fiton në frymën e fundit ndaj Trepçës’89

Leonit Abazi ka shënuar golin e fitores për Prishtinën kundër Trepçës ’89 në stadiumin “Riza Lushta” në Mitrovicë. Mbrojtësi Abazi shënoi për rezultatin final 2:1...

Recent Comments