No menu items!
Ballina KRYESORE Manaj uron Baftiun për ‘Këpucën e Artë’, shpreson se ky edicioni të...

Manaj uron Baftiun për ‘Këpucën e Artë’, shpreson se ky edicioni të jetë i fundit për të në Superligë

Top-sulmuesi i Trepça ’89, Arb Manaj ka shkëlqyer në këtë edicion të Superligës së Kosovës.

Manaj në 33 xhiro të zhvilluara ka arritur të shënoj plot 18 gola një më pak se Blendi Baftiu i Ballkanit (19) ku edhe e ka fituar ‘Këpucën e Artë’.

Në emisionin ‘Sporti Total’ në KTV, futbollisti 21 vjeçar ka uruar Baftiun dhe ka thënë së bashkë me futbollistin e Ballkanit kanë bërë diferencën në Superligë.

“Që nga fillimi me Blendin e kemi bërë diferencën dhe dua që t’ia urojë “Këpucën e Artë”. Baftiut i dëshirojë shumë suksese”, ka thënë futbollisti nga Klina, Arb Manaj.

21-vjeçari është vërshuar nga ofertat si brenda ashtu edhe jashtë Kosovës.

Ai e komentoi edhe të ardhmen.

“Si fillim po mendoj për pushime. Shpresoj se ky është edicioni im i fundit në Superligën e Kosovës”, ka pohuar Arb Manaj, i cili në ndeshen e fundit Trepça ’89 – Prishtina (2:1) e realizoi golin e fitores për t’ia siguruar mitrovicasve një “biletë” edhe për edicionin e ardhshëm në elitë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ademi e Salihu takojnë trajnerin gjerman

Presidenti Agim Ademi dhe sekretari i përgjithshëm Eroll Salihu kanë zhvilluar sot takim me përzgjedhësin e Kombëtares U21, Michael Nees. Gjatë këtij takimi u...

Ndërron jetë legjenda e futbollit kroat

Ka ndërruar jetë në moshën 65-vjeçare legjenda e futbollit kroat, Zlatko Kranjçar- “Cico” Kranjëar ka ndërruar jetë në mëngjesin e sotëm në spitalin e Merkurit,...

E thotë agjenti i lojtarit; Mendy është Mbappe i mbrojtjes

Mbrojtësi i Real Madrid, Ferland Mendy, ishte heroi i madrilenëve në duelin kundër Atalantës në Champions League. Francezi shënoi golin e fitores në Bergamo...

Pioli: Milani nuk hidhet poshtë për dy ndeshje

Milani fitoi kundër Romës dhe tani numëron 8 pikë më shumë se verdhekuqtë. Synimi është që në fund të sezonit kuqezinjtë të jenë në...

Recent Comments