No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Kryetari i Flamurtarit: Turp për Prishtinën që bën gjëra të këtilla!

Kryetari i Flamurtarit: Turp për Prishtinën që bën gjëra të këtilla!

Kryetari i Flamurtarit, Imer Ademi, ka lëshuar mori akuzash në drejtim të gjyqtarit Dardan Çaka dhe klubit të Prishtinës.

Flamurtari u mposht 1:0 nga Gjilani, ndërsa humbja e tyre dhe fitorja e Trepçës ’89 2:1 ndaj Prishtinës, bënë që Flamurtari të largohet nga Superliga.

I pari i Flamurtarit pretendon se skuadra e tij u dëmtua për dy penallti në takimin e djeshëm.

“Ështe marre ajo çka ndodhi. U pa qartë prej fillimit që Çaka ishte tendencioz, duke provokuar lojtarët tanë prej fillimit, si dhe shtabin teknik, derisa nuk akordoi dy penallti. Madje ai as që konsultohej me gjyqtarët tjerë për ato raste”, ka thënë Ademi për Gazetën Olle.

“Më vjen keq që një gjyqtar me të ardhme korruptohet kaq herët. Me dëmtimet që na bëri ai tregoi se ishte i korruptuar”, shtoi Ademi.

Ai komentoi edhe sfidën e shumëpërfolur Trepça ’89 – Prishtina.

“Turp prej një klubi të madh, më të madhit në Kosovë të bëjë gjëra të tilla.Po ta bënte ndonjë klub i Ligës së Parë nuk do të mërzitesha, por ta bëjë një montim të tillë Prishtina, vërtetë është për keqardhje. Futbolli luhet edhe në Ligën e Parë dhe ne do të organizohemi dhe të kthehemi pas një viti”, shpreh mllefin e tij Ademi.

Flamurtarit në dy vitet e ardhshme do t’i prijë trajneri Jusuf Tortoshi.

“Me Tortoshin jemi marrë vesh sot dhe ai do ta drejtojë skuadrën në dy vitet e ardhshme”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Futbollisti i Ferizajt i shpëton më të keqes, kthehet në shtëpi shëndosh e mirë

Futbollisti i Ferizajt, Thesar Ismajli u lëndua sot gjatë ndeshjes kundë Ulpianës. Gjendja e tij ishte mjaft kritike, ku...

E mahnitshme, Kosova më e mira e Evropianit

Sukses të jashtëzakonshëm kanë arritur xhudistët kosovarë. Kosova është përfaqësuesja më e suksesshme në Evropianin që të dielën përfundoi në Lisbonë të...

FFK reagon për incidentet e kësaj fundjave

Kjo fundjavë në futbollin e Kosovës u përcjell me disa incidente dhe me dhunë në ndeshje të Ligës së Parë dhe të Ligës së...

Sulmohet gjyqtari kryesor në ndeshjen mes Ferizajt dhe Ulpianës, intervenon edhe Policia e Kosovës

Dueli ndërmjet Ferizajt dhe Ulpianës nuk e ka gjetur fundin. Takimi është ndërprerë në minutën e 95-të, pasi që gjyqtari kryesor i ndeshjes Petrit...

Recent Comments