No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Juniorët e Vushtrrisë kurorëzohen me titullin e kampionit të Ligës së Parë

Juniorët e Vushtrrisë kurorëzohen me titullin e kampionit të Ligës së Parë

Derisa skuadra e Vushtrrisë (seniorët) në edicionin e ri të garave nuk do të jetë më pjesë e elitës, juniorët e këtij klubi do të garojnë në Superligën U19. Vushtrriasit u kurorëzuan me titullin e kampionit të Ligës së Parë U19, të dielën, në një ceremoni të organizuar nga FFK. Medaljet dhe trofeun e kampionit juniorëve të Vushtrrisë ua ndau anëtari i KE të FFK-së nga Lidhja Rajonale e Mitrovicës, Xhelal Broja.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Deklaratë e përbashkët e Ademit dhe Salihut: “Grushtimi ynë”, sajesë e portalit që prodhon rrena!

Dy drejtuesit e futbollit kosovar, Agim Ademi e Eroll Salihu kanë reagur sonte me një deklaratë të përbashkët, pasi ditën e djeshme portali "Gazeta...

Shkëmbi: Llapi e meritoi fitoren, ne luajtëm dobët

Trajneri i Ballkanit, Bledi Shkëmbi ka vlerësuar se skuadra që drejton luajti dobët ndaj Llapit. Llapi në Podujevë e mposhti Ballkanin me rezultatin 1:0. Sipas...

Batatina: Meritat për fitore u takojnë lojtarëve, synojmë Evropën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina ka thënë se meritat për fitoren kundër Ballkanit u takojnë futbollistëve të tij. Llapi mposhti Ballkanin të dielën me...

Dukagjini fiton derbin ndaj A&N, ja të gjitha rezultatet e Ligës së Parë!

Dukagjini ka triumfuar në kryendeshjen e javës, derisa e ka mposhtur skuadrën e A&N në udhëtim me rezultat 1-0. Fitore tejet të rëndësishme ka realizuar...

Recent Comments