No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Flamurtari nuk e vajton rënien nga elita, emëron trajnerin e ri

Flamurtari nuk e vajton rënien nga elita, emëron trajnerin e ri

Jusuf Tortoshi është emëruar trajner i Flamurtarit në vend të Sunaj Keqit, nën drejtimin e të cilit skuadra prishtinase nuk arriti ta sigurojë mbijetesën në Superligën e Kosovës në futboll.

Lajmin e ka bërë të ditur të hënën për ‘kohën’ kryetari i klubit Flamurtari, Imer Ademi.

Flamurtari të dielën nuk arriti ta sigurojë mbijetesën dhe në edicionin e ri do të garojë në Ligën e Parë, nën drejtimin e Tortoshit.

Tortoshi deri tash te Flamurtari ka ushtruar detyrën e zyrtarit të klubit, derisa më herët ka qenë edhe trajner në skuadrën kuqezi nga Prishtina. Është prej trajnerëve më të vlerësuar në vend.

“Qysh tash kemi nisur riorganizimin me synimin për t’u kthyer në Superligë. Shef të shtabit teknik e kemi emëruar Jusuf Tortoshin”, ka thënë Ademi.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Flet i pari i FFK-së: Asnjë lojtar nuk na ka refuzuar; Kosova i ka vetëm dy uniforma shpirtërore!

Muaji mars është muaji në të cilin Kombëtarja e Kosovës në futboll do t’i zhvillojë tri sfida shumë interesante. “Dardanët” do të ndeshen së...

Ponte Prizreni mposht Golden Yllin dhe bëhet lider

Ponte Prizreni e ka fituar kryendeshjen e javës së 22-të në Superligën e Kosovës në basketboll. Skuadra e drejtuar nga Arbnor Rifati ka fituar në...

Pasi solli në jetë binjaket, rikthehet në top formë prezantuesja e sportit Maki Bajrami

Ajo është një nga gazetaret dhe prezantueset më të njohura të sportit. Maki Bajrami mungoi për një kohë në...

Kapiteni besnik i Trepçës ‘89, “Muli” synon daljen në Evropë

Trepça ‘89 është ndër skuadrat me rezultatet më të mira në stinorin pranveror në Superligën e Kosovës në futboll. Fitorja 2:1 të premten kundër...

Recent Comments