No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Besa e Pejës mbetet pa trajner, Miftar Rama ofron dorëheqje të parevokueshme

Besa e Pejës mbetet pa trajner, Miftar Rama ofron dorëheqje të parevokueshme

Pas një edicioni të fuqishëm në Ligën e Parë, Besa e Pejës është rikthyer në elitën e futbollit kosovar, ku do të garojë nga edicioni 2020/21.

Klubi pejan nën drejtimin e Miftar Ramës arriti të rikthehet në Superligën e Kosovës.

Megjithatë, tashmë kanë nisur të dalin në sipërfaqe problemet e para te klubi pejan para nisjes së edicionit të ri në Superligën e Kosovës.

Trajneri Miftar Rama ka konfirmuar për “Zeri.info” se është larguar nga klubi pejan.

Rama, trajner i Besës? - Epoka e Re

“Unë pata arritur marrëveshje me Besën, por klubi nuk i ka zbatuar obligimet dhe jam larguar”, ka deklaruar Rama.

Ai e kishte marrë klubin vitin e kaluar, derisa kishte arritur me shumë sukses që ta inkuadrojë në Superligë

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Mbrëmje ferri për Napolin e Amir Rrahmanin, eliminohen nga Europa League

Napoli i ka dhënë fund aventurës në Ligën e Europës pasi janë eliminuar nga Granada me rezultat të përgjithshëm 2:3.

Ajo që ndodhi në Bullgari ishte e turpshme, boksieres kosovare i vidhet fitorja

Boksierja kosovare Donjeta Sadiku, ka mbetur sot pa medalje në turneun ndërkombëtar “Strandja” që u mbajt në Sofje të Bullgarisë.

Tovërlani nuk dëshiron t’i komentojë rezultatet e “Niklit”: Zyrtarët e klubit e dinë më mirë se çka po ndodh

Feronikeli sot ka pësuar një humbje të rëndë duke u mposhtur në fushën e vetë nga rivali lokal Drenica me rezultat 1:3.

Duro ankohet sërish në referim

Drenica ka triumfuar në derbin drenicak ndaj Feronikelit me rezultat 1:3. Kreshnik Uka realizoi dy gola për mysafirët, kurse Frashëri shënoi një tjetër për...

Recent Comments