No menu items!
Ballina KRYESORE Sot përfundon Ipko Superliga; Flamurtari-Gjilani, ndeshja që vendosë për pozitën në Ligën...

Sot përfundon Ipko Superliga; Flamurtari-Gjilani, ndeshja që vendosë për pozitën në Ligën e Evropës dhe për mbijetesë

Këtë të diele (sot) do të zhvillohet xhiro e fundit e Superligës së Kosovës.

Kampioni i Superligës tashme është shpallur edhe zyrtarisht xhiron e kalume dhe është Drita. Ndërsa sot do të luftohet për një pozitë në Evropian dhe për mbetje në elitë.

Takimi kryesor padyshim mbetet të jetë në kryeqytet, ku Flamurtari do të jetë nikoqir i Gjilanit. ‘Kuqezinjët’ kërkojnë fitore për të mbetur në Superligë edhe për edicionin tjetër, kurse ‘kuqebardhët’ për të siguruar pozitën në një vend për Evropë.

Pozitën për të kërkuar Evropën e kërkon edhe Ballkani ku do të luaj ndaj kampionit të këtij edicioni, Drita, e për të respektuar skuadrën gjilanase, suharekasit kanë vendosur ti bëjnë edhe ‘Gardën e Nderit’.

Luftën për mbijetesë nuk do ta luftojë vetëm skuadra nga kryeqyteti, takim tjetër i rëndësishëm për mbetjen në elitë do të zhvillohet edhe në Mitrovicë, ku Trepça ’89 do të luaj ndaj Prishtinës, skuadrën e ‘Minatorëve’ vetëm fitorja mund ta shpëtoj për ta siguruar Superligën.

Ndërsa, Drenica kërkon fatin në takimin e fundit ku do të ketë punë me Dukagjinin, skuadra e ‘Hithave’ tashme edhe zyrtarisht ka rënë nga Superliga kurse ‘kuqezinjëve’ i duhet vetëm fitore dhe shpreson në gabimin e Flamurtarit dhe Trepçës ’89.

Ndeshje aq me pak e rëndësishme nuk do të jetë as në Drenas, ku Ferizaji i dorëzuar do të jetë mysafir i Feronikelit, e skuadrës së ‘Industrialistëve’ i duhet së paku një barazim për të siguruar mbetjën në elitë, ndryshe rrezikon mbijetsën në Ligë. Kurse ndeshje e cila do të zhvillohet vetëm për nder do të jetë Vushtrria – Llapi.

Të gjitha këto takime do të zhvillohen nga ora 17:00.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Lajm i mirë për tifozët e Kosovës, Rashica po kthehet në formë

Me një lëvizje mjeshtërore kaloi një mbrojtës. E kaloi edhe mbrojtësin e dytë, duke shfrytëzuar potencialin e madh teknik. Pasoi një gjuajtje e bukur,...

Cassano paralajmëron Interin: Do të ishte një katastrofë e vërtetë

Antonio Cassano, ish-sulmuesi i Inter-it, Milan-it dhe Roma-s, ka folur në kanalin Youtube të gazetarit Stefano Borghi. Ish-futbollisti ka folur në lidhje me luftën për...

Paraqitje e shkëlqyeshme e Rashicës, Werderi triumfon me përmbysje

Werder Bremen ka arritur të fitojë me përmbysje ndaj Eintracht Frankfurtit me rezultat 2:1, duke i arkëtuar tri pikë tejet të rëndësishme. Milot Rashica “eklipsoi”...

Revolucion te Marseille! Prezantohen trajneri dhe presidenti i ri

Olimpique Marseille po përjeton një revolucion të vërtetë në klub, pasi ka ndryshuar trajner dhe president. Klubi francez ka bërë një komunikatë zyrtare, ku...

Recent Comments