No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Rekordi i VAR-it, ia anulon 4 gola Sassuolos në një ndeshje

Rekordi i VAR-it, ia anulon 4 gola Sassuolos në një ndeshje

E pabesueshme ajo që ndodhi në ndeshjen Napoli-Sassuolo. Në “San Paolo”, ekipit mik iu anuluan plot 4 gola për pozicion jashtë loje.

Dy gola të shënuar nga Djuricic, një nga Caputo dhe një nga Berardi u anuluan pas rishikimit në VAR, duke shënuar kështu një rekord në futbollin botëror.

Më parë, VAR ka anuluar 3 gola në të njëjtën ndeshje në Serinë A. Sezonin e kaluar, kur Interi fitoi 1-0 ndaj Sampdorias (gol i Brozovic në minutën e 94-t), u anuluan golat e Nainggolan, Asamoah dhe Defrel.

Ndeshje të tjera me 3 gola të anuluar janë shënuar në Brazil (Flamengo-Gremio, vjeshtë 2019) dhe Gjermani (Stuttgart-Sandhausen, dhjetor 2019).

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shokohet Serbia: Futbollisti i njohur refuzon të luajë për Serbinë zgjedh një kombëtare tjetër

“Çfarë tronditje! Uros Djurdjevic, sulmuesi i Sporting Gijon dhe një ish-anëtar i ekipeve kombëtare të juniorëve të Serbisë, do të luajë për...

FC Prishtina fiton për herë të dytë turneun “Adem Jashari” 

FC Prishtina e ka fituar për herë të dytë trofeun e turneut tradicional në futsall “Adem Jashari”. Në ndeshjen finale të edicionit të 12-të...

FFK me projekt të ri për futbollin e femrave, subvencionohen lojtaret dhe trajnerët

Sot në ambientet e FFK-së është mbajtur një takim me përfaqësuesit e klubeve të femrave të Ligës së Parë dhe Ligës U16....

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Recent Comments