No menu items!
Ballina SUPERLIGA Idrizi: Dalja e Visar Bekajt na e lehtësoi punën

Idrizi: Dalja e Visar Bekajt na e lehtësoi punën

Trepça’89 ka marrë një fitore të madhe ndaj Prishtinës me rezultat 2:1 për ta siguruar ekzistencën edhe për një vit në Superligë.

Trajneri i Trepçës’89, Shpëtim Idrizi në “Super Sport Kosova” ka treguar për emocionet pas fitores.

“Emocion i pa përshkruar për mua pasi në aspektin personal është nj hap i madh mbetja në Superligë. Ky sezon ka qenë i vështirë pasi nga 12 ekipe 4 bien nga liga. Ka pasur trajnerë shumë më me eksperiencë se unë pir ja dola, fale edhe sakrificës së madhe të lojtarëve. Sa i përket ndeshjes Prishtina ka pasur një performancë të jashëtzakonshme pas pandemisë.

Në pjesën e parë u ruajtëm ndërsa në pjesën e dytë nuk kishim çfarë të humbim dhe e dhamë maksimumin. Ndoshta edhe largimi i Visar Bekajt nga porta e Prishtinës na e lehtësojë punën dhe ne i shënuam dy gola”, ka thënë Idrizi.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Presidentja Osmani: Xhudistet tona të arta me medalje e me shpirt, po e ngrisin Republikën tonë lart e më lart!

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka vlerësuar lartë punën e xhudistëve kosovarë në garat ndërkombëtare në veçanti, Distria Krasniqin. Krasniqi, sot fitoi medaljen...

Mundësia e larigimit të Haaland,Dortmund të gatshëm për zëvëndësimin e tij

Ka shumë ankth në shtëpinë e Borussia Dortmund. Erling Braut Haaland, sulmuesi i ri që ka çmendur gjithë Europën, mund të largohet nga klubi verdhezi...

Medalja e dytë për Kosovën, Nora Gjakova fiton të bronztën në Evropian

Nora Gjakova ka vazhduar serinë impresive në kampionatet evropiane. Pasi vjet nuk mori pjesë për shkak të koronavirusit, Nora të premten fitoi medaljen e...

Merret vendimi per kthimin e tifozëve në Seria A

Një hap i vogël drejt normalitetit: nga 1 maji i ardhshëm, në Serinë A do të kthehet publiku në stadiumet që janë në zonën...

Recent Comments