No menu items!
Ballina KRYESORE Florim Zuka: Këto tri skuadra luajtën miqësore në kampionat

Florim Zuka: Këto tri skuadra luajtën miqësore në kampionat

Kryetari i Gjilanit, Florim Zuka, ka folur për përfundimin e kampionatit të futbollit.

I pari i Gjilanit akuzoi gjyqtarët për favore të skuadrave tjera.

Ai po ashtu akuzoi edhe tri skuadrat tjera, të cilat sipas tij zhvilluan “miqësore”, duke aluduar në kurdisje.

“Miqësore kanë luajtur Llapi, Trepça ’89 dhe Prishtin. A e dini sa miqësore ka luajtur Llapi, po sot Prishtina çfarë bëri”, tha Zuka për “Sportin Total” në KTV.

Ai përmendi edhe gjyqtarët që e kanë dëmtuar.

“Besfort Kosumi në ‘Riza Lushta’, Genc Nuza në Suharekë, Fatmir Tahiri në Podujevë, Fatmir Sekiraqa dhe Gramos Shala, që na anuloi një penallti dhe na ndëshkoi lojtarin me karton, për të munguar takimin e radhës”, shtoi Zuka.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Del Piero: Lënia në stol e Ronaldos, veprim i zgjuar nga Pirlo

Alessandro Del Piero pranon se Juventusi e befasoi me lojën kundër Lazio. Ish-kapiteni bardhezi shton se lënia në stol e Cristiano Ronaldos ishte një...

Zidane: Nuk përfshihem në punët e gjyqtarëve!

Zinedine Zidane mbajti gjuhën, kur fliste për lojën e diskutueshme dhe, si gjithmonë, ndoqi politikën e tij për të mos folur për arbitrat. Polemikat për...

Batatina me propozim interesant për derbin gjilanas

Kryendeshja e javës së 24-t në Superligën e Kosovës në futboll sjell derbin gjilanas mes Dritës dhe Gjilanit. Ndonëse objektivat i kanë të ndryshme, prapë...

Ramadani: Mentaliteti është ajo që ka ndryshuar Prishtinën

Prishtina është skuadra më në formë në stinorin pranveror në kuadër të elitës së futbollit kosovar. Skuadra kryeqytetase e ka nisur mbarë pranverën në futbollin...

Recent Comments