No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Drita me premi deri 10 mijë euro për lojtarët

Drita me premi deri 10 mijë euro për lojtarët


Drejtori i përgjithshëm i Dritës, Feti Murseli ka konfirmuar se të gjithë lojtarët e klubit gjilanas do të marrin premi për titullin e kampionit. I pyetur në KTV për shifrën që do të fitojë secili lojtar ai është shprehur:  “Lojtarët tanë e kanë në kontratë shifrën që do të fitojnë në rast të shpalljes kampion apo daljes në Evropë. Shifrat janë të ndryshme, por secili lojtar ka premi dhe ajo për shumicën e lojtarëve shkon deri në 10 mijë euro”, ka thënë Murseli, raporton Futbolli.info. Ai e ka vlerësuar të merituar titullin e kampionit, teksa është shprehur optimist se do të paraqiten denjësisht në parakualifikimet për Champions League.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Flet i pari i FFK-së: Asnjë lojtar nuk na ka refuzuar; Kosova i ka vetëm dy uniforma shpirtërore!

Muaji mars është muaji në të cilin Kombëtarja e Kosovës në futboll do t’i zhvillojë tri sfida shumë interesante. “Dardanët” do të ndeshen së...

Ponte Prizreni mposht Golden Yllin dhe bëhet lider

Ponte Prizreni e ka fituar kryendeshjen e javës së 22-të në Superligën e Kosovës në basketboll. Skuadra e drejtuar nga Arbnor Rifati ka fituar në...

Pasi solli në jetë binjaket, rikthehet në top formë prezantuesja e sportit Maki Bajrami

Ajo është një nga gazetaret dhe prezantueset më të njohura të sportit. Maki Bajrami mungoi për një kohë në...

Kapiteni besnik i Trepçës ‘89, “Muli” synon daljen në Evropë

Trepça ‘89 është ndër skuadrat me rezultatet më të mira në stinorin pranveror në Superligën e Kosovës në futboll. Fitorja 2:1 të premten kundër...

Recent Comments