No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Drita kurorëzohet me titull, Gjilani e siguron Evropën dhe e dëbon Flamurtarin...

Drita kurorëzohet me titull, Gjilani e siguron Evropën dhe e dëbon Flamurtarin nga Superliga

Gjilani e ka siguruar kualifikimin për në Ligën e Evropës falë fitores 1:0 të shënuar sot në Prishtinë ndaj Flamurtarit në javën e fundit në Ipko Superligë.

Keita Razak në minutën e 73-të e ka realizuar golin e fitores për Gjilanin.

Gjilani e ka përfunduar stinorin në vendin e dytë me 68 pikë, sa i ka pasur edhe Drita që është shpallur kampione. Drita e siguroi titullin e kampionit pak ditë më parë, ndërsa sot e ka ngritur trofeun në Suharekë në ceremoninë e organizuar nga FFK.

Në ndeshjen e fundit Drita humbi nga Ballkani, me rezultatin 2:1.

Flamurtari ndërkohë me humbjen e pësuar nga Gjilani është përshëndetur nga Superliga. Flamurtari ka përfunduar në vendin e nëntë me 43 pikë, një pikë larg Drenicës dhe Trepçës ’89 që i kanë shpëtuar rënies nga elita.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Barcelona bën mrekullinë ndaj Sevillas, feston edhe Leipzig në Gjermani

Barcelona ka bërë përmbysjen e madhe kundër Sevilla dhe është kualifikuar në finalen e Kupës së Spanjës. Katalanasit triumfuan me rezultatin 3-0 në ndeshjen...

Milani i shpëton humbjes në minutën e fundit të ndeshjes

Milani e ka bërë një hap mbrapa në luftën për titullin e Serie A-së. “Rossonerët” kanë qenë sonte nikoqirë...

Insigne pas ndeshjes shpërthen keq me shokët e ekipit dhe trajnerin Gattuso

Lorenzo Insigne shumë i zemëruar me shokët e tij të skuadrës për mënyrën se si përfundoi Sassuolo-Napoli 3-3. Skuadra e De Zerbi rrëmbeu barazimin për...

Celina nuk e shpëton Dijonin nga humbja e radhës në Ligën 1

Dijoni vazhdon të ketë rezultate negative në elitën e futbollit francez. Në ndeshjen e vlefshme të javës së 28-të...

Recent Comments