No menu items!
Ballina FUTBOLLI MBARËKOMBËTAR Dajaku nuk e përjashton ardhjen te Kosova

Dajaku nuk e përjashton ardhjen te Kosova

Futbollisti kosovar Leon Dajaku është duke shkëlqyer te Bayern Munich. 19 vjeçari në një bisedë për “Sport Show”, ka thënë se është shumë i kënaqur me performancën e tij por ai pret edhe më shumë, derisa ka folur edhe për mundësinë ë ’i bashkohet Kosovës.

“Ka qenë një edicion shumë i mirë. Kisha dy ndeshje me ekipin e parë dhe jam i lumtur, por po besoj se jam potencial edhe më shumë”, ka thënë Dajaku duke kujtuar ndeshjen e parë.

“Ndeshja e parë ishte kundër Wolfsburgut dhe ishte një ndjenë ku nuk mundesh me përshkruar. Stadiumi i Bayrenit është stadiumi më i mirë prej të gjithëve. Janë 80 mijë shikues, është diçka e pa përshkruar rrahjet e ezmeres janë të mëdha. Nuk kisha shumë minutash por momente të mira. Sa i përket të ardhmes mbetet të shihet nuk e di dëshira ime është vetëm të luaj”, ka thënë Dajaku.

“E shikoj çdo lojë të Kosovën. A luaj apo nuk luaj te Kosova unë e shikoj çdo ndeshje dhe aty ka shumë potencial. Unë besoj që ky ekip do të shkoj shumë lart. Nuk kam vendosur ende ku do të luaj në të ardhmen. Aktualisht jam te Gjermania por po e përsërisë çdo lojë të Kosovës e shoh dhe jam krenar për atë ekip. Besoj shumë se do të arrijnë Evropianin. Nuk i them jo Kosovës por të shohim çka do të ndodhë”, ka thënë Dajaku.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Prishtina fiton në frymën e fundit ndaj Trepçës’89

Leonit Abazi ka shënuar golin e fitores për Prishtinën kundër Trepçës ’89 në stadiumin “Riza Lushta” në Mitrovicë. Mbrojtësi Abazi shënoi për rezultatin final 2:1...

Ademi takohet me zv/presidentin e ri të DFB-së, në qershor nis realizimi i projekteve të përbashkëta

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi, i cili po qëndron për vizitë pune në Gjermani, është takuar me zëvendëspresidentin e ri të Federatës së Futbollit...

Sekreti i Chelseat, ngrohja e këpucëve me mikrovalë!

Mbrapa momentit të mirë të Chelsea-t pas marrjes së drejtimit të ekipit nga ana e Thomas Tuchel, duket se fshihet një pajisje elektroshtëpiake. Sipas The...

Verrati: Mund të fitojmë gjithçka

Marco Verrati ka folur për kanalet zyrtare të Paris Saint-Germain. “Ky vit është më i komplikuar për gjithçka: në jetë, në sport, kudo. Po jetojmë...

Recent Comments