No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Salah zbulon ëndrrën: Mund t’ia dalim

Salah zbulon ëndrrën: Mund t’ia dalim

Një Premier League e sapo fituar, por mendja shkon drejt së ardhmes dhe sukseseve të tjera.

Mohamed Salah, sulmuesi i Liverpool-it, ka komentuar suksesin e këtij sezoni në Angli të skuadrës së tij, duke ëndërruar që të mund ta përsërisin edhe në vitet e ardhshme.

“Fitorja e Premier League është një ëndërr e kthyer në realitet. Megjithatë, duhet të vazhdojmë me këtë uri edhe në sezonin e ardhshëm sepse do të jetë më e vështirë”, ka thënë Salah për BBC.

“Skuadrat e tjera do të provojnë të na mundin. Ja pse ne nuk duhet ta humbasim përqendrimin”.

“Ta fitojmë kampionatin për dy ose tre vite radhazi? Pse jo? Barrierat janë vetëm në mendjet tona. Mendoj se nëse do të kemi të njëjtën uri dhe të vazhdojmë përpara me të njëjtin përqendrim, do t’ia dalim”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Më 4 e 5 mars turneu “Adem Jashari”

Për nder të Epopesë së UÇK-së, nën patronatin e FFK-së – Komisionit të Futsallit, më 4 dhe 5 mars, do të organizohet edicioni i...

Krerët e FFK-së u pritën nga kreu i komunës së Ferizajt

Presidenti Agim Ademi i shoqëruar nga sekretari i përgjithshëm, Eroll Salihu, anëtari i KE-së, Ismajl Ajeti dhe kryetari i LRF të Ferizajt, Afrim Haliti,...

Berat Rexha, zëri kumbues i Dardanëve në çdo stadium

Asnjëherë nuk është e lehtë të gjesh fjalë e të shkruash kur e humb një person me të cilin të lidhin kujtimet...

Kreu i FFK-së ngushëllon Dardanët

Prishtinë, 2 mars, 2021 E nderuara familje e Berat Rexhës! Të nderuar drejtues dhe anëtarë të...

Recent Comments