No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Reali kërkon 180 milionë euro për tre futbollistë

Reali kërkon 180 milionë euro për tre futbollistë

Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez, ka pranuar se klubi i tij nuk do të bëjë afrime të çmendura në merkaton e verës. Numri një i “Los Blancos” e ka shprehur hapur diçka të tillë. “Nuk mund të bëjmë afrime të mëdha, kur kemi ulur rrogat, nuk ka kuptim për lojtarët tanë”.

Afrime nuk mund të bëjnë, por shpresojnë që të mbledhin një shumë të konsiderueshme parash nga shitjet. Spanjollët morën 40 milionë euro nga shitja e Achraf Hakimit tek Interi, ndërsa shpresojnë që të grumbullojnë dhe 180 milionë euro të tjera sipas asaj që shkruan Marca.

Kampionët e Spanjës kanë në shitje James Rodriguez, Gareth Bale dhe Luka Jovic. Drejtuesit po mundohen që t’i gjejnë një strehim të ri dhe me shumë mundësi sezoni i ardhshëm nuk do t’i gjejë në Santiago Bernabeu, përjashtim mund të bëjë uellsiani që nuk do të largohet.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ulpiana, klubi që është afër t’i rikthehet Superligës pas më shumë se një dekade

Vijnë nga një qytet i vogël, por dëshira është shumë e madhe për të marrë pjesë në mesin e skuadrave elitare të...

Partizani, në hap me kohën…

Shkruan: Besim Kajtazi Duke shikuar logon e skuadrës së trofeshme shqiptare KF Partizani, Tiranë, e pashë se logoja që mbanë skuadra është ende ajo e...

Ademi uron besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit

Në prag të muajit të shenjtë të Ramazanit, presidenti i FFK-së, Agim Ademi, nëpërmjet një mesazhi ka uruar komunitetin e futbollit dhe të gjithë...

PSG-BAYERN: Francezët konfirmojnë rikthimin e madh, por ka dhe 2 mungesa

Mbrëmjen e nesërme do të luhet ndeshja e kthimit mes PSG dhe Bayern, sfidë e vlefshme për fazën çerekfinale të UEFA Champions League. Në kuadër...

Recent Comments