No menu items!
Ballina KRYESORE Ndërron jetë ish-futbollisti i Lirisë, Ademi ngushëllon familjen dhe klubin

Ndërron jetë ish-futbollisti i Lirisë, Ademi ngushëllon familjen dhe klubin

Ka ndërruar jetë në moshën 64-vjeçare ish-futbollisti i Lirisë së Prizrenit i gjeneratës së viteve të 80-ta, Qamil Luli. I ndjeri ka ndërruar jetë në Helsinki ku ishte duke jetuar viteve të fundit, pas një sëmundje të shkurtër. I ndjeri ishte babai i trajnerit aktual të kadetëve në klubin prizrenas, Driton Luli. Familjen Luli dhe KF “Liria” e ka ngushëlluar nëpërmjet një telegrami presidenti i FFK-së, Agim Ademi.

Telegrami i ngushëllimit i kreut të FFK-së

Prishtinë, 25 korrik, 2020
E nderuar Familje Luli!
Të nderuar drejtues, anëtarë dhe tifozë të KF “Liria”

Me pikëllim të madh e pranuam lajmin se në moshën 64-vjeçare në Helsinki ka ndërruar jetë më i dashuri juaj, Qamil Luli, andaj më lejoni që në emrin tim, KE të FFK-së, klubeve dhe gjithë komunitetit të futbollit në Kosovë të ju shpreh ngushëllimet tona më të sinqerta.
Qamili ka qenë futbollist i spikatur i KF ‘Liria’ në vitet e 80-ta, kur kjo skuadër ishte në zenitin e saj, derisa vitet e fundit ishte duke jetuar larg vendlindjes.
Ata që e njohën gjithmonë e kanë vlerësuar Qamilin si një sportist të vërtet dhe me integritet të lartë. Ai ishte njeri i urtë dhe i afërt si me gjeneratën e tij, ashtu edhe me gjeneratat e reja.
Largimi i tij nga kjo jetë është humbje e madhe jo vetëm për familjen, por edhe për komunitetin e futbollit prizrenas dhe atij kosovar në përgjithësi, por kontributi dhe virtytet e tij do të kujtohen gjithmonë.

Pushoftë në paqe!

Me respekt,
Agim Ademi, president i FFK-së

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Nga gara për titullin kampion, deri te ndeshjet e Kombëtares, flet Armend Thaqi

Ballkani ka filluar të marrë frymë më lehtë pas fitores së fundit në vikend ndaj Drenicës në shtëpi. Skuadrën e Bledi Shkëmbit e pret...

Sa më shumë që forcohet gara, aq më shumë rriten akuzat ndaj arbitrave

Arbitrat e futbollit në Kosovë janë në qendër të vëmendjes në fillim të stinorit pranveror, por jo për të mirë. Pas çdo xhiroje akuzat...

FFK mbajti trajnimin e parë online për sistemin VAR

Ekipi i projektit VAR në FFK është duke punuar me intensitet në procesin e implementimit të tij. Puna në këtë projekt ka...

Avni Nuha rizgjidhet kryetar i Federatës së Çiklizmit të Kosovës

Në Kuvendin e Punës dhe Zgjedhor të mbajtur nga Federata e Çiklizmit e Kosovës, delegatët ia kanë besuar edhe një mandat tjetër...

Recent Comments