No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Kroos tregon prapaskenën, ja çfarë ndodhi me Bale

Kroos tregon prapaskenën, ja çfarë ndodhi me Bale

Mesfushori i Real Madridit, Toni Kroos, ka folur në lidhje me situatën e shokut të tij Gareth Bale në Madrid. Mesfushori gjerman tregon se uellsiani donte të largohej verën e kaluar, por nuk ia arriti të shkëputej nga madrilenët. Kjo ndikoi drejtpërdrejtë në ecurinë e tij gjatë kampionatit.

“Gareth Bale donte të largohej verën e kaluar dhe klubi i dha dritën jeshile. Në fund diçka e tillë nuk ndodhi. Kjo ndikoi tek ai. Nuk e di nëse është ende i mërzitur për diçka të tillë. Një çështje e vështirë”, ka theksuar Kroos.

Bale nuk pati një rendiment të lartë gjatë këtij sezoni dhe pritet që të largohet nga skuadra madrilene. Marrëdhënia e tij me trajnerin Zidane është e krisur dhe indinjata e tij dukej qartë dhe në festimet për titullin kampion.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Finale kryeqytetase në turneun “Adem Jashari” në futsall

Në kuadër të manifestimeve për Epopenë e UÇK-së, sot në kryeqytet, në organizim të Federatës së Futbollit të Kosovës – Komisionit për Futsall, ka...

Në ndeshjen e Kategorisë së Parë nuk pyesin për COVID

Pavarësisht se situata e COVID-it vazhdon të jetë shqetësuese dhe shifrat e fundit kanë qenë alarmante, për tifozët e Burrelit në Shqipëri,...

“Kam fituar një trofe që ti nuk do ta fitosh kurrë”, Rakitic tregon anekdotën me Messi-n

Ivan Rakitic ka thënë në një intervistë për La Liga TV se është ndier shumë iprivilegjuar se ka luajtur në një ekip...

Bayern hyn në garë për Haaland, tremben skuadrat konkurrente

Bayerni i Mynihut tremb rivalët e tjerë me interesimin e shfaqur për sulmuesin e Borussias së Dortmundit, Erling Haaland. Presidenti i klubit...

Recent Comments