No menu items!
Ballina KRYESORE Ballkani do t'ia bëjë "Gardën e nderit" Dritës

Ballkani do t’ia bëjë “Gardën e nderit” Dritës

Skuadra e Ballkanit ka vendosur të nderojë kampionin e Kosovës në futboll, Dritën duke i bërë “Gardën e Nderit”, në ndeshjen e fundit, e cila zhvillohet në Suharekë.

Një gjë të tillë e ka konfirmuar vet drejtori i skuadrës së Ballkanit, Avni Bytyçi.

“Në takimin e fundit që kemi pasur me kryesinë, kemi vendosur që të respektojmë skuadrën e Dritës, si kampion i ri në futboll të Kosovës në të gjitha drejtimet. Do ti bëjmë gordonin siç e bënë e gjithë bota e futbollit, sepse e meritojnë një gjë të tillë”, ka deklaruar Bytyçi.

Tutje ai ka shtuar se është e dhimbshme për skuadrën nga Suhereka që e humbën mundësin për të vendosur fituesin e titullit pikërisht në qytetin e tyre, mirëpo realiteti është ky dhe duhet ta pranojë.

“Është e dhimbshme për ne që e humbëm mundësinë për të vendosur titullin në Suharekë, por realiteti është ky. Drita është kampion dhe ne i dëshirojmë sukses në garat evropian. Dëshira jonë është që të na përfaqësojë sa më denjësisht”, përfundoi ai.

Kujtojmë që ndeshja e fundit në këtë stinor ndërmjet Ballkanit dhe Dritës zhvillohet nesër me fillim nga ora 17:00, në stadiumin e qytetit në Suharekë./KP/

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Mbrëmje ferri për Napolin e Amir Rrahmanin, eliminohen nga Europa League

Napoli i ka dhënë fund aventurës në Ligën e Europës pasi janë eliminuar nga Granada me rezultat të përgjithshëm 2:3.

Ajo që ndodhi në Bullgari ishte e turpshme, boksieres kosovare i vidhet fitorja

Boksierja kosovare Donjeta Sadiku, ka mbetur sot pa medalje në turneun ndërkombëtar “Strandja” që u mbajt në Sofje të Bullgarisë.

Tovërlani nuk dëshiron t’i komentojë rezultatet e “Niklit”: Zyrtarët e klubit e dinë më mirë se çka po ndodh

Feronikeli sot ka pësuar një humbje të rëndë duke u mposhtur në fushën e vetë nga rivali lokal Drenica me rezultat 1:3.

Duro ankohet sërish në referim

Drenica ka triumfuar në derbin drenicak ndaj Feronikelit me rezultat 1:3. Kreshnik Uka realizoi dy gola për mysafirët, kurse Frashëri shënoi një tjetër për...

Recent Comments