No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Ademi: Turneu "Fadil Vokrri" do të jetë prestigjioz dhe ndërkombëtar

Ademi: Turneu “Fadil Vokrri” do të jetë prestigjioz dhe ndërkombëtar

Në shënim të ditëlindjes së Legjendës së futbollit mbarëkombëtar, Fadil Vokrri, në stadiumin që e bartë emrin e tij është zhvilluar ndeshja revyale ndërmjet ekipit të Veteranëve dhe ekipit të Estradës.

Në fushën e gjelbër u paraqitën emra të njohur të futbollit dhe të estradës, duke e nderuar kësisoj figurën e ish-presidentit të FFK-së, i cili dy vite më parë u nda nga jeta.

Për shkak të situatës me pandeminë numri i pjesëmarrësve në këtë aktivitet ishte i kufizuar, teksa të pranishëm ishin edhe presidenti i FFK-së, Agim Ademi si dhe familjarë e miq të Legjendës.

“FFK e ka bërë këtë turne dhe në kalendar të garave e kemi turneun Fadil Vokrri. Ky turne do të jetë i përvjetshëm dhe do të jetë një format tjetër, por shkaku i pandemisë e kemi bërë në këtë format”, u shpreh Ademi.

“E kemi zgjedhur këtë format sepse disa prej veteranëve kanë luajtur me Vokrrin, ndërsa ishte edhe estrada sepse Fadili ishte një artist i fushës së futbollit dhe ishte futbollisti artist në skenë”.

“FFK do ta kujtojë gjithmonë Vokrrin me një turne më prestigjioz, i cili do të bëhet edhe ndërkombëtar. Këtë vit e bëmë kështu për ta festuar ditëlindjen e tij dhe për t’i thënë atje lart që do ta kujtojmë gjithmonë me mall dhe me shumë respekt Fadilin”, shtoi kreu i FFK-së.

Fitores në këtë ndeshje revyale iu gëzuan Veteranët e futbollit, me rezultat 6:2.

Në minutën e 9-të loja u ndërpre për të nderuar me duartrokitje të gjata veprën dhe karrierën e Legjendës, teksa në ekran u shfaq edhe një video e përgatitur për këtë datë nga grupi i tifozëve “Dardanët”.

Në fund, të dyja ekipet u nderuan me medalje, të cilat i shpërndau kryetari i Ligës së Veteranëve, Enes Shosholli, derisa trofeun ekipit fitues ia ndau presidenti Agim Ademi. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Del Piero: Lënia në stol e Ronaldos, veprim i zgjuar nga Pirlo

Alessandro Del Piero pranon se Juventusi e befasoi me lojën kundër Lazio. Ish-kapiteni bardhezi shton se lënia në stol e Cristiano Ronaldos ishte një...

Zidane: Nuk përfshihem në punët e gjyqtarëve!

Zinedine Zidane mbajti gjuhën, kur fliste për lojën e diskutueshme dhe, si gjithmonë, ndoqi politikën e tij për të mos folur për arbitrat. Polemikat për...

Batatina me propozim interesant për derbin gjilanas

Kryendeshja e javës së 24-t në Superligën e Kosovës në futboll sjell derbin gjilanas mes Dritës dhe Gjilanit. Ndonëse objektivat i kanë të ndryshme, prapë...

Ramadani: Mentaliteti është ajo që ka ndryshuar Prishtinën

Prishtina është skuadra më në formë në stinorin pranveror në kuadër të elitës së futbollit kosovar. Skuadra kryeqytetase e ka nisur mbarë pranverën në futbollin...

Recent Comments