No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Roma blindon talentin Zaniolo!

Roma blindon talentin Zaniolo!

Roma po punon për të blinduar Nicolo Zaniolo me një kontratë të re. Siç lexohet në Gazzetta dello Sport, këto ditë bisedimet me drejtuesit verdhekuq kanë qenë pozitive dhe tensioni i përpara disa ditëve është kaluar (kjo pasi ish-talenti i Interit bëri paqe me Mancinin dhe postoi edhe foto).
FOTO – Zaniolo e Mancini spengono le polemiche: “Tutto a posto da …
Pavarësisht interesimeve së Juventusit, Interit, Tottenham dhe Real Madridit – i cili megjithatë nuk mund të ofrojë 70 milionët e dëshiruar – Zaniolo do të mbetet në Romë. Kështu së shpejti do të fillojnë negociatat për rinovimin. Nicolo fiton 1.6 milion plus tre nivele bonus (midis golave ​​dhe asistimeve), të cilat do të shkojnë në konsolidimin.
Mancini sgrida Zaniolo per l’atteggiamento: discussione a fine …
Tani për tani ai ka goditur dy, kështu që angazhimi i tij në shtator do të fillojë nga 2.2 euro milion fikse. Qëllimi është që të arrihet 3 mln euro. Padyshim jo e pamundur. Për momentin, është më mirë të mendoni për 3 objektiva më të lehtë: të ndryshojë në shtëpi (do të lërë atë të Tottit duke shkuar në një vilë me pishinë në Casal Paloço), të luajë si titullar shumë shpejt (nëse ai nuk do të jetë me Fiorentina, qëllimi është Juve) dhe të bëjë një Europa League të shkëlqyeshme.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Morina i kënaqur me 1 pikë, vlerëson angazhimin e lojtarëve

Formë jo të mirë nuk ka as skuadra e Arbërisë në stinorin pranveror. Dy barazime, dy humbje e një fitore e kanë të udhëhequrit...

Batatina kritik; Prishtinës nuk i ka hije ta zhagisë lojën!

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, është shprehur i zhgënjyer me rezultatin kundër Prishtinës, por edhe me lojën që kryeqytetasit e aplikuan. Ai ka thënë...

Ramadani: Në fund e shohim nëse do ta fitojmë titullin

Trajneri i Prishtinës, Zekirija Ramadani, e ka vlerësuar shumë të vështirë ndeshjen kundër Llapit, pavarësisht fitores 2:0. Ai e sheh garën shumë të fortë për...

“Profa”: Ky barazim na dërgon në luftën për ekzistencë!

Gjilani nuk ka arritur ta gjejë fitoren as në duelin ndaj Arbërisë, ani pse ishte në epërsi deri në minutat e fundit...

Recent Comments