No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Nuhiu: Jemi kampionë me meritë, rivaliteti na bëri më të fortë

Nuhiu: Jemi kampionë me meritë, rivaliteti na bëri më të fortë

Të dielën përfundon një sezon i stërzgjatur i Superligës, ku do të zhvillohet xhiroja e fundit. Një javë para se të përfundojë kampionati tashmë dihet kampioni i ri.

Barazimi i Gjilanit me Ballkanin me rezultat 2:2, bëri që rivali i tyre Drita të shpallej kampione matematikisht.

Trajneri i skuadrës gjilanase, Ardian Nuhiun thotë se pas një gare shumë të fortë janë të lumtur që në fund puna e tyre është shpaguar me titullin e kampionit.

“Ne jemi kampionët pas një gare me klube shumë të forta, ku diferencat kanë qenë të afërta në garë por ne ia dolëm të jemi të parët”, deklaroi Nuhiu për Objektiv.

Numri një i bankinës së “Intelektualëve” shtoi se kundërshtarët si Ballkani kanë bërë që të jenë edhe më të përkushtuar në garën pëe titull të kampionit.

“Kundërshtarët na kanë bërë edhe më të  fortë sepse është dashur çdo ndeshje të fitojmë,  ata na kanë bërë më të mirë në këtë garë.

Jemi lodhur mjaft, por titulli të jep energji për të punuar edhe më tepër, ju e dini se neve tash na presin ndeshjet parakualifikuese për Ligën e Kampionëve dhe duhet ta përfaqësojmë futbollin tonë në mënyrën më të mirë”, shtoi ai.

Në fund trajneri nga Shkupi deklaroi se janë duke shikuar mundësinë e transferimit të tre futbollistëve dhe se do të ruajnë bazën e skuadrës.

“Do të ruajmë grupin dhe do të mundohemi të sjellim dy tre futbollistë për të rritur edhe me tepër cilësinë”.

Drita është lidere e Superligës me 68 pikë dhe në ndeshjen e fundit do të përballet me Ballkanin në udhëtim.

Ky është titulli i tretë në histori të klubit, ndërsa i dyti brenda tre vjetëve.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shokohet Serbia: Futbollisti i njohur refuzon të luajë për Serbinë zgjedh një kombëtare tjetër

“Çfarë tronditje! Uros Djurdjevic, sulmuesi i Sporting Gijon dhe një ish-anëtar i ekipeve kombëtare të juniorëve të Serbisë, do të luajë për...

FC Prishtina fiton për herë të dytë turneun “Adem Jashari” 

FC Prishtina e ka fituar për herë të dytë trofeun e turneut tradicional në futsall “Adem Jashari”. Në ndeshjen finale të edicionit të 12-të...

FFK me projekt të ri për futbollin e femrave, subvencionohen lojtaret dhe trajnerët

Sot në ambientet e FFK-së është mbajtur një takim me përfaqësuesit e klubeve të femrave të Ligës së Parë dhe Ligës U16....

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Recent Comments