No menu items!
Ballina KRYESORE Ja kush i drejton ndeshjet e nxehta të mbijetesës!

Ja kush i drejton ndeshjet e nxehta të mbijetesës!

Federata e Futbollit të Kosovës ka publikuar gjyqtarët për xhiron e fundit të Ipko Superligës.

Ndeshja mes Ballkanit dhe Dritës do të gjykohet nga Genc Nuza. Kjo ndeshje nuk ka vlerë të madhe për Dritën që e ka siguruar titullin e kampionit, por për skuadrën e Ismet Munishit fitorja është e rëndësishme në garë për pozitën e dytë që siguron pjesëmarrjen në Evropë.

Ndërkohë, Dardan Caka është gjyqtar kryesor në takimin shumë të rëndësishëm ndërmjet Flamurtarit dhe Gjilanit. Kuqezinjtë e kryeqytetit vetëm fitorja i shpëton nga rënia prej elitës, derisa gjilanasit kanë nevojë jetike për tri pikë për ta siguruar pozitën e dytë.

Shpëtim Murtezi gjykon takimin Trepca ’89 – Prishtina, derisa Alban Shala, Gramos Shala e Mervan Bejtullahu, janë gjyqtarë kryesorë në ndeshjet Vushtrria-Llapi, Drenica-Dukagjini dhe Ferizaj-Feronikeli.

Më poshtë ciftet e plota me zyrtarët e ndeshjeve.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Valverde i Real Madridit rezulton pozitiv me COVID-19,humbë ndeshjen e parë kundër Chelseat

Mesfushori uruguaian i Real Madridit, Fede Valverde ka rezultuar pozitiv në testimin për koronavirus. Lajmin e ka bërë të...

Dortmund zgjedh ish-yllin e Milan si zëvendësues të Haaland

Erling Haaland është vënë në shënjestër të klubeve të mëdha të Europës. Nëse norvegjezi do të largohet nga Dortmund në merkaton e verës, verdhezinjtë duket...

Llapi arrin në finale të Kupës, një hap larg ëndrrës evropiane

Llapi është kualifikuar në finalen e Kupës së Kosovës në futboll. Skuadra e trajnerit Tahir Batatina, barazoi 2:2 të mërkurën në Podujevë kundër Prishtinës,...

Andrea Agnelli i urryer i madh, pritet revolucion tek Juventusi

Të jesh i urryer, sepse je president i Juventusit, është normale. Andrea Agnelli, megjithatë, papritmas e pa veten armiku numër një publik në të...

Recent Comments