No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Guardiola: Reali e ka eksperiencën, De Bruyne? Do të doja t'i shënonte...

Guardiola: Reali e ka eksperiencën, De Bruyne? Do të doja t’i shënonte 1 milion gola

Manchester City e ka mendjen në Champions League. Klubi anglez ka fituar 1-2 ndeshjen e parë të raundit të 1/8 në “Santiago Bernabeu” kundër Real Madrid dhe do të bëjë maksimumin për të ruajtur këtë rezultat në duelin e kthimit (7 gusht, ora 21:00).

Pep Guardiola është ndalur te kjo përballje dhe Kevin De Bruyne në konferencën për shtyp përpara ndeshjes së fundit në kampionat kundër Norwich (e diel, ora 17:00). Nuk mungon edhe një koment rreth David Silva, i cili do të largohet nga “Cityzens” pas 10 viteve.

REAL MADRID – “Të dy ekipet do të tentojnë kualifikimin në çerekfinale. Ata kanë më shumë eksperiencë se ne dhe e kemi të qartë që duhet të zhvillojmë një ndeshje të madhe. Duhet të përqendrohemi dhe ta përgatisim sa më mirë këtë ndeshje”.

DE BRYUNE – “Nuk është e nevojshme të thuash se çfarë lojtari fantastik është. Do doja të shënonte 1 milion gola, por mendoj se dashuron më shumë të dhurojë asiste për shokët e skuadrës”.

DAVID SILVA – “Ka qenë i jashtëzakonshëm këto vite, ka treguar gjëra të shkëlqyera dhe ka dhënë kontributin e tij në fitimin e shumë titujve. Ky klub do të jetë gjithmonë mirënjohës ndaj tij për atë që ka bërë”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Batatina: Meritat për fitore u takojnë lojtarëve, synojmë Evropën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina ka thënë se meritat për fitoren kundër Ballkanit u takojnë futbollistëve të tij. Llapi mposhti Ballkanin të dielën me...

Dukagjini fiton derbin ndaj A&N, ja të gjitha rezultatet e Ligës së Parë!

Dukagjini ka triumfuar në kryendeshjen e javës, derisa e ka mposhtur skuadrën e A&N në udhëtim me rezultat 1-0. Fitore tejet të rëndësishme ka realizuar...

Llapi zbret Ballkanin nga froni

Llapi ia ka pamundësuar vazhdimin e kryesimit të kampionatit nga Ballkani. Fitorja e të dielës e ka vendosur Dritën në vendin e parë.  Llapi e ka...

Nuhiu thotë se Drita nuk është nën presion

Trajneri i Dritës, Ardian Nuhiu e ka vlerësuar fitoren e arritur ndaj Besës së Pejës, të dielën (3:1). Kampionia në fuqi është kthyer te...

Recent Comments