No menu items!
Ballina FUTBOLLI MBARËKOMBËTAR Fatos Beqiraj prezantohet te Wisla Krakow

Fatos Beqiraj prezantohet te Wisla Krakow

Futbollisti shqiptar me pasaportë malazeze, Fatos Beqiraj është prezantuar te skuadra e tij e re, Wisla Krakow. Me klubin polak futbollisti pejan ka nënshkruar kontratë dyvjeçare. Beqiraj lindi në 5 maj 1988 në Pejë. Ai e filloi karrierën e tij në KF Shqiponja, nga ku në moshën 17 vjeçare u transferua te rivalja e qytetit, KF Besa. Pas paraqitjeve të mira në kampionatin kosovar ai u bashkua me Buduçnostin e Podgoricës, ku në vitin 2008 e festoi titullin e kampionit.

Pas dy vitesh në ligën malazeze, sulmuesi pejan u transferua në Dinamo Zagreb, me të cilin klub fitoi katër herë titullin e kampionit dhe dy herë Kupën e Kroacisë. Në vitin 2014, ai vendosi të provojë një aventurë të re tek skuadra kineze Changchun Yatai, derisa më pas luajti edhe për edhe Dynamo Minsk, Dinamo Moscow dhe KV Mechelen. Së fundmi për dy sezone ai përfaqësoi ngjyrat e Maccabi Netanya. Ai luajti 24 ndeshje dhe shënoi 7 gola. Beqiraj që nga marsi i vitit 2009 e përfaqëson Përfaqësuesen e Malit të Zi, duke u paraqitur në 69 ndeshje me 9 gola të shënuar dhe 8 asistime.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Penza fiton ndaj Prishtinës dhe kalon në finale

Pikët e amerikanës Gabrielle Cooper, me sirenë ia siguroi finalen Penzës në “play-offin” e Superligës për femra. Penza ka...

Dortmundi skuadra e parë në Europë që u jep hapësirë më së shumti të rinjve

Observatori i Futbollit, CIES, ka publikuar ditën e sotme një tjetër studim të kryer prej tyre, ku listojnë klubet më të mira...

Gafa e portierit të Fenerbahçes bëhet “hit” në internet

Gafa e portierit të Fenerbahçes, Atlai Bajindir është duke bërë xhiron e internetit. Gardiani 22-vjeçar, pësoi një gol të çuditshëm në sfidën...

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Recent Comments