No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Barcelona blindon Ansu Fati me një klauzolë marramendëse

Barcelona blindon Ansu Fati me një klauzolë marramendëse

E ardhmja e sulmuesit 17-vjeçar Ansu Fati duket se do të jetë sërish te Barcelona. Sipas “Sport”, skuadra katalanase është gati ta blindojë talentin e saj, që këtë sezon realizoi 7 gola në La Liga dhe 1 gol në Champions League, atë që eliminoi Interin.
Në dhjetor sulmuesi bën 18 vjeç dhe në kontratën e tij të parë si profesionist ai pritet të marrë një dhuratë të mirë. Një kontratë 5-vjeçare dhe rrogë të majme. Por po kaq e çmendur do të jetë edhe klauzola për ta lënë të lirë, 300 milionë euro.
Barcelona kërkon ta blindojë sulmuesin e talentuar, për të evituar që skuadrat e tjera të interesohen për të. Manchester United ka bërë një ofertë të mirë për sulmuesin, ndaj dhe katalanasit kanë nisur nga manovrat për të evituar ndonjë surprizë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Barcelona bën mrekullinë ndaj Sevillas, feston edhe Leipzig në Gjermani

Barcelona ka bërë përmbysjen e madhe kundër Sevilla dhe është kualifikuar në finalen e Kupës së Spanjës. Katalanasit triumfuan me rezultatin 3-0 në ndeshjen...

Milani i shpëton humbjes në minutën e fundit të ndeshjes

Milani e ka bërë një hap mbrapa në luftën për titullin e Serie A-së. “Rossonerët” kanë qenë sonte nikoqirë...

Insigne pas ndeshjes shpërthen keq me shokët e ekipit dhe trajnerin Gattuso

Lorenzo Insigne shumë i zemëruar me shokët e tij të skuadrës për mënyrën se si përfundoi Sassuolo-Napoli 3-3. Skuadra e De Zerbi rrëmbeu barazimin për...

Celina nuk e shpëton Dijonin nga humbja e radhës në Ligën 1

Dijoni vazhdon të ketë rezultate negative në elitën e futbollit francez. Në ndeshjen e vlefshme të javës së 28-të...

Recent Comments