No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Unai Emery rikthehet në La Liga

Unai Emery rikthehet në La Liga

Vetëm pak muaj pasi u shkarkua nga pankina e Arsenalit, trajneri spanjoll Unai Emery gjeti një tjetër pankinë për të drejtuar, pasi nënshkroi një kontratë 3-vjeçare me skuadrën e Villarealit.

Këta të fundit e mbyllën sezonin në vendin e 5-të dhe do të luajnë në Europa League sezonin e ardhshëm, ndaj kanë vendosur t’ia besojnë pankinën një eksperti të këtij kompeticioni si Emery, që e ka fituar tre herë këtë trofe me Sevillan.

Gjatë karrierës së tij Emery ka drejtuar përveç andaluzianëve të Sevillas, edhe kampionët francezë të Paris Saint Germain dhe së fundi londinezët e Arsenalit, ku qëndroi për më shumë se një sezon dhe u shkarkua nëntorin e kaluar.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Flet i pari i FFK-së: Asnjë lojtar nuk na ka refuzuar; Kosova i ka vetëm dy uniforma shpirtërore!

Muaji mars është muaji në të cilin Kombëtarja e Kosovës në futboll do t’i zhvillojë tri sfida shumë interesante. “Dardanët” do të ndeshen së...

Ponte Prizreni mposht Golden Yllin dhe bëhet lider

Ponte Prizreni e ka fituar kryendeshjen e javës së 22-të në Superligën e Kosovës në basketboll. Skuadra e drejtuar nga Arbnor Rifati ka fituar në...

Pasi solli në jetë binjaket, rikthehet në top formë prezantuesja e sportit Maki Bajrami

Ajo është një nga gazetaret dhe prezantueset më të njohura të sportit. Maki Bajrami mungoi për një kohë në...

Kapiteni besnik i Trepçës ‘89, “Muli” synon daljen në Evropë

Trepça ‘89 është ndër skuadrat me rezultatet më të mira në stinorin pranveror në Superligën e Kosovës në futboll. Fitorja 2:1 të premten kundër...

Recent Comments