No menu items!
Ballina FUTBOLLI MBARËKOMBËTAR Tirana transferon talentin kosovar nga Zvicra

Tirana transferon talentin kosovar nga Zvicra

Pasi arriti të fitojë titullin kampion, që vinte pas një mungese të gjatë 11-vjeçare, Tirana ka nisur menjëherë të mendojë për sezonin e ardhshëm, ku krahas kampionatit, do të provojë të bëjë një performancë të mirë edhe në Kupat e Europës.

Kështu ditën e sotme bardheblutë kanë arritur marrëveshjen me sulmuesin Albion Avdiaj, i cili ka mbërritur në kryeqytet dhe ka firmosur një kontratë 2-vjeçare me Tiranën dhe që prej të shtunës do të vihet në dispozicion të trajnerit Egbo.

Sulmuesi 26-vjeçar është rritur në akademinë e Zyrihut në Zvicër dhe gjatë karrierës së tij ka veshur fanellat e Grasshopersit në tre periudha të ndryshme, Wolfburg II, Debrecenit dhe së fundi danezëve të Viborg.

Albion Avdiaj numëron edhe dy takime me Shqipërinë U21, në periudhën kur trajner ishte i mirënjohuri Skënder Gega, ndërsa ka arritur të shënojë edhe një gol me fanellën kuqezi, në një miqësore ndaj Suedisë U21.

Afrimi i sulmuesit 26-vjeçar është mjaft i rëndësishëm për bardheblutë, të cilët rrezikojnë që në fund të sezonit të humbin si Michael Ngo’o, ashtu edhe Ernest Muçin, ndaj e kishin të nevojshme afrimin e një futbollisti për të shtyrë topin në rrjetë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Prishtina fiton në frymën e fundit ndaj Trepçës’89

Leonit Abazi ka shënuar golin e fitores për Prishtinën kundër Trepçës ’89 në stadiumin “Riza Lushta” në Mitrovicë. Mbrojtësi Abazi shënoi për rezultatin final 2:1...

Ademi takohet me zv/presidentin e ri të DFB-së, në qershor nis realizimi i projekteve të përbashkëta

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi, i cili po qëndron për vizitë pune në Gjermani, është takuar me zëvendëspresidentin e ri të Federatës së Futbollit...

Sekreti i Chelseat, ngrohja e këpucëve me mikrovalë!

Mbrapa momentit të mirë të Chelsea-t pas marrjes së drejtimit të ekipit nga ana e Thomas Tuchel, duket se fshihet një pajisje elektroshtëpiake. Sipas The...

Verrati: Mund të fitojmë gjithçka

Marco Verrati ka folur për kanalet zyrtare të Paris Saint-Germain. “Ky vit është më i komplikuar për gjithçka: në jetë, në sport, kudo. Po jetojmë...

Recent Comments