No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Shkëmbim i bujshëm, Barça-City

Shkëmbim i bujshëm, Barça-City

Pas shkëmbimit të bujshëm me Juventusin mes Miralem Pjanic dhe Arthur, Barcelona përgatit një tjetër shkëmbim me peshë në merkato këtë herë me Manchester City-n. Bëhet Nelson Semedon dhe Joao Cancelon. Anësori portugez i Barçës pëlqehet shumë nga Pep Guardiola i cili kërkon ta ketë në skuadrën e tij, ndërkohë që Joao Cancelo i cili nuk ka gjetur shumë hapësira te Manchester City gjatë këtij sezoni dhe kërkon të ndërrojë sërish ambient pas eksperiencave te Interi dhe Juventusi. Përveç Cancelos Barça do të marrë nga City edhe 19-vjeçarin spanjoll Eric Garcia i cili në këtë sezon është aktivizuar në 12 takime me Manchester City-n teksa në 17 prej tyre ka zbritur në fushë si titullar.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Pioli: Na mungoi ritmi dhe cilësia, por edhe mungesat e bën të vetën

Trajneri Stefano Pioli u intervistua nga DAZN në fund të Milan-Udinese 1-1. i zhgënjyer normalisht nga barazimi. “Donim të fitonim. Mëkat! E dinim që do...

Philadelphia fiton në shtesë duelin e kryesuesve

Philadelphia fitoi 131-123 ndaj Utah jazz, në përballjen mes dy ekipeve kryesuese mes dy Konferencave. Në fund triumfoi Phila, ku u dallua Joel Embiid,...

Barcelona bën mrekullinë ndaj Sevillas, feston edhe Leipzig në Gjermani

Barcelona ka bërë përmbysjen e madhe kundër Sevilla dhe është kualifikuar në finalen e Kupës së Spanjës. Katalanasit triumfuan me rezultatin 3-0 në ndeshjen...

Milani i shpëton humbjes në minutën e fundit të ndeshjes

Milani e ka bërë një hap mbrapa në luftën për titullin e Serie A-së. “Rossonerët” kanë qenë sonte nikoqirë...

Recent Comments