No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA Sane thumbon Cityn: Erdha te Bayern për Championsin, Kimmich më acaruesi

Sane thumbon Cityn: Erdha te Bayern për Championsin, Kimmich më acaruesi

Lorey Sane u prezantua zyrtarisht për mediet në ambientet e klubit të Bayern Munchen. Ai u shoqërua në prezantim nga Kahn, Rummenigge dhe Salihamidzic.

Sulmuesi i afruar nga skuadra e Manchester City-t tregoi dhe momentet pikante të transferimit të tij.

“Personi që më ka acaruar më shumë ishte Joshua Kimmich. Ai më merrte çdo ditë në telefon duke më pyetur se kur do të firmosja me Bayernin. Të gjithë lojtarët janë munduar që të më bëjnë të ndihem mirë në Bavari.

“Të fitojmë Champions Leaguen është goxha e vështirë, por Bayerni e ka bërë disa herë. E bëra lëvizjen se doja të kaloja te një klub që mund të fitojë Champions Leaguen. Të shohim nëse do ta arrijmë në vitet e ardhshme. Skuadra është super dhe mund ta shohësh në fushë që çdo lojtar argëtohet, ishte zgjedhja e duhur për mua.

“Ishin të lira fanella me numër 7 dhe 10. Unë zgjodha të vesh fanellën me numër 10. Nuk kam aspak presion që të mbush hapësirën e lënë bosh nga Arjen Robben. Ende flej në hotel, shpresoj të gjej diçka komode në ditët në vazhdim”, – tha ai.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

A i paska FFK-ja dy Agim Adema? Derisa presidenti po zhvillon takime në Gjermani, kush është Agimi tjetër që po “rrahet” korridoreve të FFK-së?

Dikush po rrenë, po rrenë aq dobët e aq paskrupullt, saqë demantohet tepër lehtë, tepër thjeshtë, por, cila është arsyeja?Gjatë ditë së sotme, në...

Dramë në ‘Minatori’, Trepça fiton pas dy vazhdimeve ndaj Ponte Prizrenit

Trepça ka shënuar fitore ndaj Ponte Prizrenit me shifrat 116:114 (23:31, 28:22, 24:17, 14:19, 9:9, 18:16), në kuadër të javës së 21-të të FIVE...

Prishtina triumfon në Prizren

Sigal Prishtina ka shënuar fitore ndaj Bashkimit në Prizren me rezultat 88:99 (19:24, 21:25,  21:16, 28:34), në kuadër të javës së 21-të në FIVE...

Prishtina fiton në frymën e fundit ndaj Trepçës’89

Leonit Abazi ka shënuar golin e fitores për Prishtinën kundër Trepçës ’89 në stadiumin “Riza Lushta” në Mitrovicë. Mbrojtësi Abazi shënoi për rezultatin final 2:1...

Recent Comments