No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Napoli afër transferimit të nigerianit Osimhen

Napoli afër transferimit të nigerianit Osimhen

Napoli është shumë pranë goditjes së pare në merkaton e verës, që do të jetë edhe më e shtrenjta në historinë e klubit. Sipas raportimeve të fundit nga mediat italiane, klubi i kaltër do të transferojë nga Lille Victor Osimhen. Nigeriani pritet të zbarkojë në Napoli në ditët në vijim për t’u prezantuar zyrtarisht. Italianët do të paguajnë në arkat e Lille plot 60 milionë euro, duke e shndërruar Osimhen në blerjen më të shtrenjtë. Sulmuesi do të firmosë një kontratë të vlefshme deri në verën e vitit 2025, nga ku do të përfitojë rreth 5 milionë euro në sezon, 10-fish më shumë nga çfarë merrte te Lille, ku paguhej vetëm 500 mijë euro.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Nga gara për titullin kampion, deri te ndeshjet e Kombëtares, flet Armend Thaqi

Ballkani ka filluar të marrë frymë më lehtë pas fitores së fundit në vikend ndaj Drenicës në shtëpi. Skuadrën e Bledi Shkëmbit e pret...

Sa më shumë që forcohet gara, aq më shumë rriten akuzat ndaj arbitrave

Arbitrat e futbollit në Kosovë janë në qendër të vëmendjes në fillim të stinorit pranveror, por jo për të mirë. Pas çdo xhiroje akuzat...

FFK mbajti trajnimin e parë online për sistemin VAR

Ekipi i projektit VAR në FFK është duke punuar me intensitet në procesin e implementimit të tij. Puna në këtë projekt ka...

Avni Nuha rizgjidhet kryetar i Federatës së Çiklizmit të Kosovës

Në Kuvendin e Punës dhe Zgjedhor të mbajtur nga Federata e Çiklizmit e Kosovës, delegatët ia kanë besuar edhe një mandat tjetër...

Recent Comments