No menu items!
Ballina SPORTE TJERA Marquez rikuperohet në kohë rekord, gati për garën në Jerez!

Marquez rikuperohet në kohë rekord, gati për garën në Jerez!

Marc Marquez është një luftëtar i vërtetë që nuk e ndalin as aksidentet. Edhe pse fluturoi në ajër në garën e parë sezonale dhe e detyrua të operohej për të shmangur frakturën në shpatull, kampioni në fuqi i botës është rikuperuar në kohë rekord dhe do të zbresë në pistë këtë fundjavë në garën e Çmimit të Madh të Jerez në Spanjë. Me një postim në rrjetet sociale të Hondas zyrtare janë konfirmuar zërat që kanë qarkulluar në media pasditen e të mërkurës. Vetëm ditën e djeshme Marquez ka dalë nga klinika në të cilën ishte shtruar në Barcelonë dhe rikthimi i tij në pistë pas disa ditësh konsiderohet si një mrekulli e vërtetë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Dukagjini dhe Malisheva me fitore bindëse

Dukagjini dhe Malisheva kanë marrë fitoret e radhës për të vazhduar kështu luftën për inkuadrim në Superligë. Skuadra nga...

Shkëmbi i lumtur për fitoren në Drenas

Bledi Shkëmbi e ka vlerësuar si ndeshje shumë të vështirë ballafaqimin me Feronikelin. Trajneri i Ballkanit, Shkëmbi, megjithatë, i është gëzuar më...

Feronikeli humb, por Duro është i kënaqur me paraqitjen e ekipit!

Trajneri i Feronikelit, Klodian Duro, ka arsyetuar humbjen e skuadrës së tij ndaj Ballkanit. “Timonieri” i skuadrës nga Drenasi...

Drita fiton në “Riza Lushta”, ruan distancën me Ballkanin e Prishtinën

Goli i Festim Alidemës nga penalltia në minutën e 53-të, ia ka siguruar 3 pikë shumë të rëndësishme skuadrës së Dritës e...

Recent Comments