No menu items!
Ballina FUTBOLLI MBARËKOMBËTAR Suad Sahiti ndahet me skuadrën polake

Suad Sahiti ndahet me skuadrën polake

Suad Sahiti nuk do të jetë pjesë e Wisla Plock për edicionin 2020/21, ka njoftuar klubi polak me anë të uebsajtit zyrtar.

Pas skadimit të kontratës, futbollisti nga Kosova nuk ka gjetur gjuhën e përbashkët me klubin polak për rinovimin e saj.

25-vjeçari iu bashkua klubit elitar polak në verën e vitit 2019 nga bullgarët e Sepemvri Sofje.

Ai debutoi me Wisla Plock më 18 gusht në një ndeshje kundër Plast Gilwice.

Me Wisla Plock, Sahiti ka regjistruar 19 paraqitje zyrtare.

“Suad, faleminderit për gjithçka dhe fat të mirë”, ka shkruar Wisla Plock në faqen zyrtare të klubit, raporton Zëri.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

FFK mbajti trajnimin e parë online për sistemin VAR

Ekipi i projektit VAR në FFK është duke punuar me intensitet në procesin e implementimit të tij. Puna në këtë projekt ka...

Avni Nuha rizgjidhet kryetar i Federatës së Çiklizmit të Kosovës

Në Kuvendin e Punës dhe Zgjedhor të mbajtur nga Federata e Çiklizmit e Kosovës, delegatët ia kanë besuar edhe një mandat tjetër...

Chelsea vazhdon me fitore  në Premierligë

Skuadra e Chelsea po vazhdon më fortë të lartë në Premierligën angleze. Londinezët sonte kanë arritur të shënojnë fitoren...

Del Piero: Lënia në stol e Ronaldos, veprim i zgjuar nga Pirlo

Alessandro Del Piero pranon se Juventusi e befasoi me lojën kundër Lazio. Ish-kapiteni bardhezi shton se lënia në stol e Cristiano Ronaldos ishte një...

Recent Comments