No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Ribery me fjalë të mëdha për Interin

Ribery me fjalë të mëdha për Interin

Mesfushori i Fiorentinës, Franck Ribery pretendon se Interi është në rrugën e duhur por i duhet kohë, ndërsa është i sigurt se Christian Eriksen do ta demonstrojë vlerën e tij në “San Siro”. 

Francezi foli për “Gazzetta Dello Sport” përpara ndeshjes ndaj zikaltërve sot në mbrëmje.

Ribery pret që Antonio Conte të vazhdojë rritjen e skuadrës edhe sezonin tjetër. “Interi ka një ekip shumë të fortë të përbërë nga kampionë. Ata sapo e kanë nisur rrugëtimin e tyre dhe i duhet kohë, por duket që janë në rrugën e duhur”.

Ribery pret nga ish-lojtari i Totenhemit, Eriksen të demostrojë vlerën e tij pasi të përshtatet me futbollin italian.

“Eriksen sapo ka mbërritur në Itali dhe i duhet kohë të përshtatet. Futbolli Italian është i vështirë, por Erikssen do ta demonstrojë vlerën e tij”, përfundoi Ribery.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shkëmbi: Llapi e meritoi fitoren, ne luajtëm dobët

Trajneri i Ballkanit, Bledi Shkëmbi ka vlerësuar se skuadra që drejton luajti dobët ndaj Llapit. Llapi në Podujevë e mposhti Ballkanin me rezultatin 1:0. Sipas...

Batatina: Meritat për fitore u takojnë lojtarëve, synojmë Evropën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina ka thënë se meritat për fitoren kundër Ballkanit u takojnë futbollistëve të tij. Llapi mposhti Ballkanin të dielën me...

Dukagjini fiton derbin ndaj A&N, ja të gjitha rezultatet e Ligës së Parë!

Dukagjini ka triumfuar në kryendeshjen e javës, derisa e ka mposhtur skuadrën e A&N në udhëtim me rezultat 1-0. Fitore tejet të rëndësishme ka realizuar...

Llapi zbret Ballkanin nga froni

Llapi ia ka pamundësuar vazhdimin e kryesimit të kampionatit nga Ballkani. Fitorja e të dielës e ka vendosur Dritën në vendin e parë.  Llapi e ka...

Recent Comments