No menu items!
Ballina SPORTE TJERA NBA i rikthehet normalitetit, sot luhen ndeshjet e para miqësore post-Covid

NBA i rikthehet normalitetit, sot luhen ndeshjet e para miqësore post-Covid

NBA ka publikuar kalendarin e 33 ndeshjeve miqësore që do të luhen gjatë datave 22-28 korrik nga 22 ekipet e NBA-së, të cilat janë të grumbulluara në Orlando. Pikërisht më 30 korrik do të rinisë sezoni 2019-2020 në NBA, i ndërprerë që në mars për shkak të pandemisë Covid-19.

Ekipet ndodhen në Orlando prej dy javësh dhe çdo skuadër do të zhvillojë gjatë kësaj jave tri ndeshje miqësore, para se të rinisë sezoni i rregullt. Katër ndeshjet e para miqësore që do të luhen sot janë: Clippers-Orlando, Denver-Washington, Brooklyn-New Orleans dhe Miami-Sacramento.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ferizaj në krizë të thellë, paralajmëron mundësinë e tërheqjes nga garat

Ferizaj është në gjendje shumë të vështirë financiare. Klubi i madh kosovar aktualisht ndodhet në Ligën e Parë, por është në një...

Agim Sopi i kundërpërgjigjet Abedin Zekës, sqaron situatën e Traores

Agim Sopi, trajneri shqiptar i klubit suedez, Osterlen FF, po akuzohet nga presidenti i Trepça 89, Abedin Zeka, se orkestori transferimin e...

Dy talente të futbollit llapjan në prova te Galatasaray

Kosova tash e sa kohë është dëshmuar si çerdhe e talenteve të futbollit dhe gjithnjë e më shumë futbollistët e rinj po...

Kryeziu para ndeshjes me Gjilanin: Arbëria nuk ka asgjë për humbur, udhëtojmë vetëm për fitore

Futbollisti i Arbërisë së Dobrajës, Almir Kryeziu e ka komentuar ndeshjen e radhës skuadrës së tij në Superligën e Kosovës. Në kuadër të javës së...

Recent Comments