No menu items!
Ballina FUTBOLLI MBARËKOMBËTAR Valmir Sulejmani prezantohet te Hannover

Valmir Sulejmani prezantohet te Hannover

Sulmuesi i Kosovës, Valmir Sulejmani, edhe zyrtarisht është rikthyer te Hannover.

Pas dy sezonesh te kaluara te Manheim, 24 vjeçari ka vendosur karrierën ta vazhdojë te Hannover, fanellën e të cilës skuadër e ka veshur edhe në të kaluarën.

Lajmin për transferimin e Sulejmanit e ka konfirmuar Hannover, në faqen zyrtare të klubit.

”Jam i lumtur që u ktheva në shtëpi. Sigurisht që nuk mendova gjatë kur pata mundësinë të luaja përsëri te Hannoveri”, tha Sulejmani pas prezantimit.

Sulejmani, është anëtar i Kombëtares së Kosovës, ndërsa më parë ka luajtur edhe për moshat e Gjermanisë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Agim Sopi i kundërpërgjigjet Abedin Zekës, sqaron situatën e Traores

Agim Sopi, trajneri shqiptar i klubit suedez, Osterlen FF, po akuzohet nga presidenti i Trepça 89, Abedin Zeka, se orkestori transferimin e...

Dy talente të futbollit llapjan në prova te Galatasaray

Kosova tash e sa kohë është dëshmuar si çerdhe e talenteve të futbollit dhe gjithnjë e më shumë futbollistët e rinj po...

Kryeziu para ndeshjes me Gjilanin: Arbëria nuk ka asgjë për humbur, udhëtojmë vetëm për fitore

Futbollisti i Arbërisë së Dobrajës, Almir Kryeziu e ka komentuar ndeshjen e radhës skuadrës së tij në Superligën e Kosovës. Në kuadër të javës së...

Më 4 e 5 mars turneu “Adem Jashari”

Për nder të Epopesë së UÇK-së, nën patronatin e FFK-së – Komisionit të Futsallit, më 4 dhe 5 mars, do të organizohet edicioni i...

Recent Comments