No menu items!
Ballina FUTBOLLI MBARËKOMBËTAR United nuk u ndahet talenteve, 40 milionë stërlina për 18-vjeçarin portugez

United nuk u ndahet talenteve, 40 milionë stërlina për 18-vjeçarin portugez

Skuadra e Manchester United kërkon të bëjë sërish pazar në Portugali. Pasi mori Bruno Fernandes skuadra britanike kërkon të sjellë në “Old Traford” talentin 18-vjeçar Nuno Mandes.
Mendes luan si mbrojtës i majtë te skuadra e Sporting Lisbon. Këtë vit ai është aktivizuar në 7 ndeshje me ekipin portugez, duke bërë një paraqitje të mirë. Mendes aktualisht është pjesë e kombëtares U-19 të vendit të tij.
Problem për ta sjellë në Premier League është konkurrenca, pasi për Mendes është interesuar edhe ekipi i Liverpool. Lojtari ka një klauzolë prej 40 milionë stërlinash për t’u larguar nga Sporting.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Bledar Devolli tregon kush është trajneri më i mirë në Kosovë

Sot u zhvilluan dy ndeshje të xhiros së 22-të të Superligës së Kosovës në futboll. Ballkani u mposht minimalisht në derbin e javës nga Llapi...

Munishi tregon si e mposhti Llapi ish-skuadrën e tij Ballkanin

Xhiro e 22-të e Superligës së Kosovës sot na solli dy ndeshje të cilat ndikuan në ndryshimin e renditjes tabelare, duke e...

Deklaratë e përbashkët e Ademit dhe Salihut: “Grushtimi ynë”, sajesë e portalit që prodhon rrena!

Dy drejtuesit e futbollit kosovar, Agim Ademi e Eroll Salihu kanë reagur sonte me një deklaratë të përbashkët, pasi ditën e djeshme portali "Gazeta...

Shkëmbi: Llapi e meritoi fitoren, ne luajtëm dobët

Trajneri i Ballkanit, Bledi Shkëmbi ka vlerësuar se skuadra që drejton luajti dobët ndaj Llapit. Llapi në Podujevë e mposhti Ballkanin me rezultatin 1:0. Sipas...

Recent Comments