No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Simeone në telashe, ndaj Leipzigut me një mungesë të rëndësishme

Simeone në telashe, ndaj Leipzigut me një mungesë të rëndësishme

Pas përfundimit të kampionatit spanjoll, Atletico e Madridit do të rikthehet në fushë më 12 gusht për të luajtur çerekfinalen e Ligës së Kampionëve përballë gjermanëve të Leipzig, sfidë në të cilën Diego Pablo Simeone do të duhet të bëjë pa mesfushorin Thomas Partey.

Futbollisti 26-vjeçar ka ndjerë një shqetësim muskulor në sfidën e fundit të kampionatit përballë Real Sociedadit dhe sipas mediave pranë klubit madrilen pritet të mungojë për disa javë, ndërsa shanset që të rikuperojë për ndeshjen me Leipzig janë minimale.

Thomas Partey është një futbollist mjaft i rëndësishëm për skuadrën e Simeones dhe për këtë mjafton të shohësh faktin që gjatë këtij sezoni trajneri argjentinas e ka hedhur në fushë nga minuta e parë për plot 46 ndeshje mes kampionatit, Kupës së Mbretit dhe Ligës së Kampionëve.

Nga ana tjetër edhe Partey ia ka shpërblyer me vrapime pa fund, shumë topa të rikuperuar, por edhe 4 gola të shënuar, ndërsa me performancën e tij te Atletico ka tërhequr vëmendjen e klubeve më të mëdha europiane.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Valverde i Real Madridit rezulton pozitiv me COVID-19,humbë ndeshjen e parë kundër Chelseat

Mesfushori uruguaian i Real Madridit, Fede Valverde ka rezultuar pozitiv në testimin për koronavirus. Lajmin e ka bërë të...

Dortmund zgjedh ish-yllin e Milan si zëvendësues të Haaland

Erling Haaland është vënë në shënjestër të klubeve të mëdha të Europës. Nëse norvegjezi do të largohet nga Dortmund në merkaton e verës, verdhezinjtë duket...

Llapi arrin në finale të Kupës, një hap larg ëndrrës evropiane

Llapi është kualifikuar në finalen e Kupës së Kosovës në futboll. Skuadra e trajnerit Tahir Batatina, barazoi 2:2 të mërkurën në Podujevë kundër Prishtinës,...

Andrea Agnelli i urryer i madh, pritet revolucion tek Juventusi

Të jesh i urryer, sepse je president i Juventusit, është normale. Andrea Agnelli, megjithatë, papritmas e pa veten armiku numër një publik në të...

Recent Comments