No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Rama: Vapa e madhe dhe ndeshjet e shpeshta po ndikojnë tek ne

Rama: Vapa e madhe dhe ndeshjet e shpeshta po ndikojnë tek ne

Trajneri i Drenicës, Fadil Rama pas humbje së sotme nga Drita, ka thënë se vapa e madhe por edhe ndeshjet e shpeshta po ndikojnë në paraqitjen e skuadrës së tyre.

“Që në fillim e kemi ditur që Drita do të jetë ofanzive në këtë duel pasi i duhet fitorja dhe ne kemi tentuar që me kundërsulme t’i ndëshkojmë”, tha fillimisht Rama në SSK.

“Gjendja e futbollistëve të lënduar paksa më e rëndë është te portieri Arion Ymeri, kurse Shillova e Hyseni kishin nga një lëndim edhe në stërvitje. Mendoj që vapa e madhe dhe ndeshjet e shpeshta po ndikojnë në shëndetin e futbollistëve sepse ngarkesat po janë të mëdha”.

Mbijetesa? “Nëse shkon e gjitha sipas rregullave brenda fushës, Drenica fiton duelin e fundit dhe siguron mbijetesën, sot ishim afër një pike por lëndimet na pamundësuan”, përfundoi Rama.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Përballje gjigantësh në Ligën e Evropës

Sot në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për 1/16 e finales së Ligës së Europës. Shorti ka sjellë...

KOK-u po përgatitet për një Kuvend të zjarrtë

Komiteti Olimpik i Kosovës përkatësisht Bordi Ekzekutiv ka caktuar dje datën e mbajtjes së Kuvendit zgjedhor në institucionin më të lartë të...

Mbrëmje ferri për Napolin e Amir Rrahmanin, eliminohen nga Europa League

Napoli i ka dhënë fund aventurës në Ligën e Europës pasi janë eliminuar nga Granada me rezultat të përgjithshëm 2:3.

Ajo që ndodhi në Bullgari ishte e turpshme, boksieres kosovare i vidhet fitorja

Boksierja kosovare Donjeta Sadiku, ka mbetur sot pa medalje në turneun ndërkombëtar “Strandja” që u mbajt në Sofje të Bullgarisë.

Recent Comments