No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Polakët me ide të "çmendur", ja si i shikojnë ndeshjet gjatë pandemisë

Polakët me ide të “çmendur”, ja si i shikojnë ndeshjet gjatë pandemisë

Pandemia e Covid-19 fillimisht e ndali futbollin, por nuk mund të vazhdohej gjatë pa lojën më të dashur në planet. Topi nisi të rrotullohej sërish, por në shumë vende u luajt dhe po luhet me stadiume të mbyllura.

Askush nuk dëshiron të jetë protagonist e të përhapë virusin që ka shkaktuar qindra mijëra viktima anembanë botës. Gjithsesi ka qenë e vështirë t’i ndalësh tifozët të ndjekin skuadrat e tyre të zemrës.

Në Shqipëri janë shfrytëzuar tarracat e shtëpive private, pallatet përreth dhe ndonjë mur rrethues, kurse jashtë vendit u është dashur të gjejnë zgjidhje të tjera, edhe për shkak të stadiumeve të mëdha.

Në Poloni, tifozët e Motor Lubin, kanë përdorur vinça për të parë ndeshjet e skuadrës së zemrës. E pamundur të mos shohin futboll…

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shpërthen Pirlo: Shikoni ndeshjet dhe pastaj komentoni, do më tregoni ju se çfarë duhet të bëj?!

Zhgënjimi për barazimin ndaj Veronës ka qenë i madh në kampin e Juventusit dhe kjo gjë u pa qartë edhe te trajneri Andrea Pirlo,...

Klopp do të largohet nga Liverpool, kjo është oferta që e josh!

Kohës së Jurgen Klopp në krye të Liverpoolit duket se po i vjen fundi. Kjo është ajo që bëjnë me dije mediat angleze, sipas...

Superliga vazhdon sot me dy ndeshje, derbi zhvillohet në Podujevë

Sot do të zhvillohen dy ndeshjet e radhës në kuadër të javës së 22-të në Superligën e Kosovës në futboll. Kampioni në fuqi, Drita, pritet...

Bayern blindon talentin, arrin akordin për rinovimin e kontratës

Para pak ditësh Gjermania mundi të bindë Jamal Musiala të bashkohet me kombëtaren e “Panzerave” dhe jo të Anglisë. Mbrëmjen e djeshme ka pasur...

Recent Comments