No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Moldavi - Kosovë do të luhet në Parma

Moldavi – Kosovë do të luhet në Parma

Ndeshjen e parë në kuadër të edicionit të ri në Ligën e Kombeve në Ligën C kundër Moldavisë, Kombëtarja e Kosovës do ta luajë më 3 shtator në stadiumin “Ennio Tardini” në Parma të Italisë. së Moldavisë në Ligën e Kombeve vjeshtën e ardhshme, kundër kombëtares së Kosovës, do të luhet në Italisë.
Federata e Futbollit e Moldavisë e ka publikuar një lajm të tillë në faqen e saj zyrtare ditë më parë. Deri te ky vendim Federata moldave erdhi pasi ky shtet nuk e njeh pavarësinë e Kosovës. Kjo federatë ka bërë të ditur se e zgjodhi Italinë për shkak të afërsisë me Slloveninë, ngase vetëm tre ditë pas ndeshjes me Dardanët do të luajnë kundër sllovenëve. Kjo nuk është hera e parë që shtetet që nuk e kanë njohur Kosovën ngurrojnë të luajnë në vendin e tyre. Në Ligën C Kosova do të ballafaqohet edhe me Greqinë, shtet që po ashtu nuk e ka njohur Kosovën, por për dallim nga Moldavia i njeh pasaportat e Kosovës.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tovërlani: Dikujt matematikat në fund të sezonit nuk kanë me i dalë

Trajneri i mirënjohur, Afrim Tovërlani, ka komentuar ndeshjet mes Llapit dhe Dritës si dhe Drenicës ndaj Prishtinës. Tovërlani tha...

Batatina: Kastriot Rexha e bëri diferencën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka vlerësuar paraqitjen e skuadrës në pjesën e parë të ndeshjes ndaj Dritës. Llapi...

Nuhiu: Në pjesën e dytë shfrytëzuam lodhjen e Llapit

Trajneri i Dritës, Ardian Nuihu është shprehur i kënaqur me fitoren e skuadrës së tij ndaj Llapit. Trajneri nga...

Kosova fiton edhe miqësoren e dytë ndaj Maqedonisë së Veriut

Edhe në ndeshjen e dytë miqësore vashat e Kombëtares së Kosovës kanë arritur fitore në duel me Kombëtaren e Maqedonisë së Veriut,...

Recent Comments