No menu items!
Ballina KRYESORE Drita siguron Evropën, titullin mund ta festojë nesër

Drita siguron Evropën, titullin mund ta festojë nesër

Drita e ka siguruar kualifikimin në garat ndërkombëtare për herë të dytë në histori të klubit.

Pas fitores ndaj Drenicës, gjilanasit tashmë e kanë siguruar edhe matematikisht daljen në Evropë.

Çfarëdo kombinimi i rezultateve në ndeshjen e nesërme (Gjilani-Ballkani) e më pas në takimet e fundjavës (Ballkani-Drita dhe Flamurtari-Gjilani), nuk ia rrezikon Dritës vendin e dytë.

Skuadra e drejtuar nga Ardian Nuhiut tani ka 68 pikë në krye të renditjes, katër më shumë se Gjilani dhe pesë më shumë se Ballkani, të cilat takohen nesër.

Në rast të barazimit në ndeshjen e nesërme Gjilani-Ballkani, atëherë Drita mund ta fillojë festën e titullit, pasi në javën e fundit pavarësisht epilogut në duelin me Ballkanin, do të kurorëzohej me titullin e kampionit.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Pioli: Na mungoi ritmi dhe cilësia, por edhe mungesat e bën të vetën

Trajneri Stefano Pioli u intervistua nga DAZN në fund të Milan-Udinese 1-1. i zhgënjyer normalisht nga barazimi. “Donim të fitonim. Mëkat! E dinim që do...

Philadelphia fiton në shtesë duelin e kryesuesve

Philadelphia fitoi 131-123 ndaj Utah jazz, në përballjen mes dy ekipeve kryesuese mes dy Konferencave. Në fund triumfoi Phila, ku u dallua Joel Embiid,...

Barcelona bën mrekullinë ndaj Sevillas, feston edhe Leipzig në Gjermani

Barcelona ka bërë përmbysjen e madhe kundër Sevilla dhe është kualifikuar në finalen e Kupës së Spanjës. Katalanasit triumfuan me rezultatin 3-0 në ndeshjen...

Milani i shpëton humbjes në minutën e fundit të ndeshjes

Milani e ka bërë një hap mbrapa në luftën për titullin e Serie A-së. “Rossonerët” kanë qenë sonte nikoqirë...

Recent Comments