No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Conte: I lumtur që siguruam Championsin

Conte: I lumtur që siguruam Championsin

Antonio Conte ka për çfarë të krenohet në përfundim të sezonit të parë në krye të Interit, edhe pse janë edhe katër ndeshje për t’u luajtur. Tekniku zikaltër, në prag të ndeshjes kundër Fiorentinës deklaroi:

“Kemi qenë gjithmonë në vendet e para në klasifikim dhe kjo është zona ku një skuadër si jona duhet të qëndrojë. Shoqëria kërkonte që gjërat të përmirësoheshin krahasuar me të kaluarën dhe të garantohej një lloj stabiliteti që  të mos e siguronim një vend në Champions në frymën e fundit.”

Më pas trajneri puljes analizoi kundërshtaren e radhës, Fiorentinën, që mban një pozicion larg ambicieve të saj.

“Fiorentina ndodhet në një situatë në renditje që nuk i përshtatet cilësisë që ka kjo skuadër. Ka një organikë me nivel të mirë dhe Iachini ka bërë një punë shumë të mirë. Ata tani janë të qetë, por kundër Interit gjithmonë e gjen motivimin për të dhënë maksimumin. Edhe në jemi të qetë, pa presionin e renditjes. Kjo është arsyeja pse kam vendosur të ndryshoj diçka, duke parë që kemi nevojë të pushojmë. Do të ketë rotacion në disa role.”

Kuptohet qartë qe titulli është praktikisht i Juventusit, Conte as që e çon ndërmend se mund të rikuperojë 8 pikë në 4 ndeshje.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Munishi tregon si e mposhti Llapi ish-skuadrën e tij Ballkanin

Xhiro e 22-të e Superligës së Kosovës sot na solli dy ndeshje të cilat ndikuan në ndryshimin e renditjes tabelare, duke e...

Deklaratë e përbashkët e Ademit dhe Salihut: “Grushtimi ynë”, sajesë e portalit që prodhon rrena!

Dy drejtuesit e futbollit kosovar, Agim Ademi e Eroll Salihu kanë reagur sonte me një deklaratë të përbashkët, pasi ditën e djeshme portali "Gazeta...

Shkëmbi: Llapi e meritoi fitoren, ne luajtëm dobët

Trajneri i Ballkanit, Bledi Shkëmbi ka vlerësuar se skuadra që drejton luajti dobët ndaj Llapit. Llapi në Podujevë e mposhti Ballkanin me rezultatin 1:0. Sipas...

Batatina: Meritat për fitore u takojnë lojtarëve, synojmë Evropën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina ka thënë se meritat për fitoren kundër Ballkanit u takojnë futbollistëve të tij. Llapi mposhti Ballkanin të dielën me...

Recent Comments