No menu items!
Ballina FUTBOLLI MBARËKOMBËTAR Besnik Hasi vazhdon kontratën me Al Raed

Besnik Hasi vazhdon kontratën me Al Raed

E kërkonte Fenerbahce madje mediat turke insistonin për kalimin e tij te gjigandët nga Stambolli, por edhe për një tjetër sezon të paktën Besnik Hasi do të qëndrojë larg Europës. Trajneri shqiptar ka rinovuar edhe për një tjetër vit kontratën me Al Raed. Puna e mirë që ka bërë Hasi në klubin e tij në Arabinë Saudite nuk ka mbetur pa u monitoruar nga Fenerbahce që po e merrte seriozisht në konsideratë idenë e afrimit të tij për edicionin e ardhshëm.

Por klubi arab pasi insistoi që Hasi të kthehej dhe të mbyllte seoznin e lënë në mes si pasojë e shpërthimit të pandemisë duke i dërguar në Belgjikë një avion privat për ta marrë bashkë me familjen, i bëri atij një ofertë të përmirësuar financiare në krahasim me atë që kishte përfituar deri tani trajneri. Hasi është pjesë e Al Raed që prej korrikut të vitit 2018-të.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Prishtina fiton në frymën e fundit ndaj Trepçës’89

Leonit Abazi ka shënuar golin e fitores për Prishtinën kundër Trepçës ’89 në stadiumin “Riza Lushta” në Mitrovicë. Mbrojtësi Abazi shënoi për rezultatin final 2:1...

Ademi takohet me zv/presidentin e ri të DFB-së, në qershor nis realizimi i projekteve të përbashkëta

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi, i cili po qëndron për vizitë pune në Gjermani, është takuar me zëvendëspresidentin e ri të Federatës së Futbollit...

Sekreti i Chelseat, ngrohja e këpucëve me mikrovalë!

Mbrapa momentit të mirë të Chelsea-t pas marrjes së drejtimit të ekipit nga ana e Thomas Tuchel, duket se fshihet një pajisje elektroshtëpiake. Sipas The...

Verrati: Mund të fitojmë gjithçka

Marco Verrati ka folur për kanalet zyrtare të Paris Saint-Germain. “Ky vit është më i komplikuar për gjithçka: në jetë, në sport, kudo. Po jetojmë...

Recent Comments