No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Ademi ngushëllon familjen e Agron Latifit

Ademi ngushëllon familjen e Agron Latifit

Komuniteti sportiv në Mitrovicë dhe në Kosovë sot ka mar një lajm të hidhur dhe të papritur.

Gjatë ditës së sotme ka vdekur ish futbollisti mitrovicas, Agron Latifi.

Latifi, ka qenë edhe ish-gjyqtar.

Ai ndër vite ka dhënë kontribut për sportin mitrovicas dhe atë kosovar.

Telegram ngushëllimi ka dërguar edhe presidenti i FFK-së, Agim Ademi, në të cilin thuhet:

E nderuar Familje Latifi!

Me pikëllim të thellë e morëm lajmin për ndarjen nga jeta të më të dashurit tuaj, Agron Latifi, andaj më lejoni që në emrin tim, KE të FFK-së, klubeve dhe gjithë komunitetit të futbollit në Kosovë të ju shpreh ngushëllimet tona më të sinqerta.

Agron Latifi në komunitetin e futbollit në Mitrovicë njihej si gjyqtar autoritativ i futbollit, por gjeneratat më të vjetra e mbajnë mend atë edhe si portier të dalluar në klubet mitrovicase.

Agroni ishte dashamir i madh i futbollit, ishte i urtë dhe i nderuar kudo në mesin e sportistëve mitrovicas, ndaj si të tillë do ta kujtojmë përherë.

I lehtë i qoftë dheu i Kosovës!

Me respekt,
Agim Ademi, president i FFK-së

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Flet i pari i FFK-së: Asnjë lojtar nuk na ka refuzuar; Kosova i ka vetëm dy uniforma shpirtërore!

Muaji mars është muaji në të cilin Kombëtarja e Kosovës në futboll do t’i zhvillojë tri sfida shumë interesante. “Dardanët” do të ndeshen së...

Ponte Prizreni mposht Golden Yllin dhe bëhet lider

Ponte Prizreni e ka fituar kryendeshjen e javës së 22-të në Superligën e Kosovës në basketboll. Skuadra e drejtuar nga Arbnor Rifati ka fituar në...

Pasi solli në jetë binjaket, rikthehet në top formë prezantuesja e sportit Maki Bajrami

Ajo është një nga gazetaret dhe prezantueset më të njohura të sportit. Maki Bajrami mungoi për një kohë në...

Kapiteni besnik i Trepçës ‘89, “Muli” synon daljen në Evropë

Trepça ‘89 është ndër skuadrat me rezultatet më të mira në stinorin pranveror në Superligën e Kosovës në futboll. Fitorja 2:1 të premten kundër...

Recent Comments