No menu items!
Ballina FUTBOLLI MBARËKOMBËTAR Tirana fiton titullin e 25 kampion në 100-vjetorin e klubit

Tirana fiton titullin e 25 kampion në 100-vjetorin e klubit

Klubi më i titulluar në Shqipëri, Tirana ka fituar titullin kampion për sezonin 2019/20 në Superiore.

Edhe dy javë pa u mbyllur sezoni i rregullt në Superligën e Shqipërisë është mësuar emri i ekipit kampion.

Bëhet fjalë për klubin e madh kryeqytetas, Tiranën, që është shpallur edhe matematikisht kampion i këtij sezoni në javën e 34-të.

Shpalljen kampion para kohe e ndihmoi rivali më i afërt Kukësi, i cili u mposht sot (e diel) mbrëma nga Vllaznia me rezultat minimal 1-0.

Tashmë kur kanë mbetur edhe dy xhiro deri në mbylljen e sezonit, Tirana prinë me 69 pikë, ndërsa Kukësi i dyti ka 62 pikë.

Ky është titulli kampion i 25-të në historinë e Tiranës dhe vjen pikërisht në 100 vjetorin e themelimit të klubit.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Zidane nuk e do në ekip, Reali vendos çmimin e Gareth Bale!

Gareth Bale dhe Zinedine Zidane kanë një marrëdhënie aspak të mirë dhe diçka të tillë e konfirmojnë së fundmi edhe mediat spanjolle. Këto të...

De Bruyne rrëfen pikën më të ulët në karrierë: Këtë gjë nuk prisja kurrë!

Kevin De Bruyne ka dhënë një rrëfim të gjatë së fundmi në një intervistë për një nga mediat angleze dhe...

Ibrahimovic do të luajë kundër Kosovës

Sipas mediave lokale suedeze, ylli i Milanit, Zlatan Ibrahimovic, pritet të rikthehet në Kombëtare cka do të thotë se në fund të...

Shokohet Serbia: Futbollisti i njohur refuzon të luajë për Serbinë zgjedh një kombëtare tjetër

“Çfarë tronditje! Uros Djurdjevic, sulmuesi i Sporting Gijon dhe një ish-anëtar i ekipeve kombëtare të juniorëve të Serbisë, do të luajë për...

Recent Comments