No menu items!
Ballina FUTBOLLI MBARËKOMBËTAR Robin Gosens në listën e Contes pas performancave fantastike me Atalantan

Robin Gosens në listën e Contes pas performancave fantastike me Atalantan

Robin Gosens është një nga shumë futbollistët që ka spikatur këtë sezon me fanellën e Atalantës, teksa në 37 ndeshje të zhvilluara mes kampionatit, kupës dhe Ligës së Kampionëve, ka arritur të shënojë 10 gola dhe të japë disa asiste.

Futbollisti 26-vjeçar ka tërhequr vëmendjen e shumë klubeve, ndërsa mediat gjermane raportojnë se favorit për të marrë shërbimet e tij është Interi, pasi Antonio Conte e sheh si lojtarin ideal për krahun e majtë të mesfushës.

Në të djathtën zikaltrit investuan për Achraf Hakimin, i cili do të ketë si rezervë të parë italianin Antonio Candreva, ndërsa në të majtë është konfirmuar anglezi Ashley Young dhe po kërkohet një emër i ri që të bëjë rolin e titullarit.

Robin Gosens luan prej 3 sezonesh në kampionatin italian dhe ka fituar pjekurinë e duhur tashmë, ndërsa një tjetër aspekt në favor të tij është se gjatë gjithë kohës ka luajtur si mesfushor i majtë në skemën 3-5-2, të njëjtën që aplikon edhe Conte te Interi.

Për kartonin e tij Atalanta kërkon rreth 30 milionë euro, por marrëdhëniet e zikaltërve me bergamaskët janë mjaft të mira dhe gjasat janë që marrëveshja të arrihet për shumë më pak dhe ndoshta të përfshihet edhe huazimi i ndonjë futbollisti të ri.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Pioli: Na mungoi ritmi dhe cilësia, por edhe mungesat e bën të vetën

Trajneri Stefano Pioli u intervistua nga DAZN në fund të Milan-Udinese 1-1. i zhgënjyer normalisht nga barazimi. “Donim të fitonim. Mëkat! E dinim që do...

Philadelphia fiton në shtesë duelin e kryesuesve

Philadelphia fitoi 131-123 ndaj Utah jazz, në përballjen mes dy ekipeve kryesuese mes dy Konferencave. Në fund triumfoi Phila, ku u dallua Joel Embiid,...

Barcelona bën mrekullinë ndaj Sevillas, feston edhe Leipzig në Gjermani

Barcelona ka bërë përmbysjen e madhe kundër Sevilla dhe është kualifikuar në finalen e Kupës së Spanjës. Katalanasit triumfuan me rezultatin 3-0 në ndeshjen...

Milani i shpëton humbjes në minutën e fundit të ndeshjes

Milani e ka bërë një hap mbrapa në luftën për titullin e Serie A-së. “Rossonerët” kanë qenë sonte nikoqirë...

Recent Comments